Četrto kolo 1. Slovenske judo lige 2014 – dve gladki zmagi ekipe JK Duplek in uvrstitev v Play-off

Turnirji 4. kola, zadnjega kola rednega dela 1. SJL so bili v Slovenj Gradcu (JK Acron Slovenj Gradec, JK Železničar in JK Duplek), v Gorišnici (JK Gorišnica, JK Bežigrad in JK Branik Broker), ter v Ljubljani (JK Olimpija, JK Z'dežele Sankaku in JK Impol). Z dvema prepričljivima zmagama se je JK Duplek zavihtel na tretje mesto po rednem delu letošnje lige in se uvrstil na turnir štirih najboljših ekip, ki se bodo na posebnem turnirju konec meseca pomerile za naslov prvaka.

V Slovenj Gradcu, kjer je gostoval JK Duplek, sta se najprej pomerili ekipi JK Acron Slovenj Gradec in JK Železničar. Zmagala je domača ekipa z izidom 5:2 (42:17).

V drugem dvoboju sta se pomerili ekipi JK Železničar in JK Duplek. Ekipa JK Duplek je bila precej boljša od Mariborčanov, saj je bil končni rezultat kar 7:0 (70:0). Posamezne borbe po kategorijah pa so potekale takole: V kategoriji do 60kg je Blaž Škof premagal Marka Miletiča, v kategoriji do 66kg Tadej Senekovič Nejca Špica, v kategoriji go 73 kg Demijan Lesjak Nika Blažiča in nato v kategoriji do 81 kg Tadej Mulec še Vinka Ervina, tako da je že po štirih posamičnih borbah bil dvoboj odločen, saj je JK Duplek povedel s 4:0. Na 5:0 je povišal Uroš Tajhman z zmago nad Blažem Pekličem v kategoriji do 90 kg. Vse borbe so tekmovalci JK Duplek dobili predčasno z ipponi. V kategorijah do 100 kg in nad 100 kg pa JK Železničar ni postavil tekmovalcev tako, da sta Gregor Kocmut in Aljaž Petrič zmagala brez borb.

Za konec turnirja 4. kola 1. SJL v Slovenj Gradcu sta se pomerili še ekipi JK Acron Slovenj Gradec in JK Duplek. Tudi ta dvoboj je po pričakovanju dobil JK Duplek. V kategoriji do 60 kg je Blaž Škof sicer izgubil proti Maretu Pogorelcu in Slovenjgradčani so povedli z 1:0. Na 1:1 je izenačil z zmago brez borbe v kategoriji do 66 kg Tadej Senekovič (JK Acron SG v tej kategoriji ni postavil tekmovalca). V kategoriji do 73 kg je nato Demijan Lesjak izgubil dvoboj z Primožem Rozmanom, tako da je JK Acron SG ponovno povedel z 2:1. Nato pa so v kategoriji do 81 kg Tadej Mulec proti Aldinu Ribu, v kategoriji do 90 kg Uroš Tajhman proti Robiju Mesariču, v kategoriji do 100 kg Gregor Kocmut proti Davidu Mesariču in v kategoriji nad 100 kg Aljaž Petrič proti Tomažu Pečolerju zmagali predčasno, vsi z ipponi in postavili končni izid 5:2 (50:20) za JK Duplek.

Na turnirju 4. kola 1.SJL 2014 v Gorišnici so se dvoboji končali takole :

JK Gorišnica : JK Bežigrad 1:6 (10:60)
JK Bežigrad
: JK Branik Broker MB 5:2 (50:15)
JK Gorišnica : JK Branik Broker MB 2:5 (20:50)

V Ljubljani pa so se dvoboji končali takole :

JK Olimpija : JK Z'dežele Sankaku 5:2(50:11)
JK Z'dežele Sankaku : JK Impol 2:5 (20:50)

9. JK GORIŠNICA  - 0 točk

JK Impol, JK Olimpija, JK Duplek in JK Bežigrad so se uvrstili na zaključni turnir za naslov prvaka (Play-off). Turnir bo 29.11.2014 v Slovenski Bistrici. Iz lige je izpadla Gorišnica.