Logo MojaObčina.si
DANES
22°C
15°C
JUTRI
22°C
11°C
Oceni objavo

2. KROG ŠTAJERSKO – POMURSKE LIGE 2023/2024

In ker je želja po dokazovanju naših članov velika je kmalu sledil 2. krog Štajersko-pomurske lige, ki je bil v Ljutomeru in kjer je nastopilo več kot 260 tekmovalcev. Kvaliteta naših tekmovalcev je prinesla eno zlato, dve srebrni in eno bronasto medaljo. Sicer smo bili maloštevilni in utrujeni od tekmovanja v Rušah, a smo z najboljšimi stisnili zobe in se pomerili v katah in športnih borbah. Fantje, Luka Knaus, Nik Rapič in Staš Grgec, so nastopili v ekipnih katah in kljub solidnemu nastopu niso uspeli premagati dovolj tekmovalcev, da bi prišli do medalje. Poznal se jim je izostanek na treningih, saj za vajo ekipe mora biti prisotna vsa trojica, ki se mora ujeti maksimalno. Na tekmovanjih takšnega nivoja so pomembne že malenkosti. Tudi dekleta Tjaša in Gaja Rojs, ter Lejla Verbošt, so nastopila v ekipnih katah, kjer pa so pokazala svojo kvaliteto in dosegla 3. mesto. V finale se na žalost niso uvrstile zaradi manjših napak, ki so jih sodniki takoj kaznovali. Kmalu so na vrsto prišle športne borbe, kjer naša dekleta najbolj uspevajo. Gaja in Tjaša sta nastopili v svoji kategoriji in premagovali nasprotnice eno za drugo. Vrhunec tekmovanja je bil nastop obeh v finalu kjer sta se srečali in kjer je zmagala Gaja. Obe sta dosegli več kot 10 točk in pokazali tehnike na vrhunskem nivoju. Nastopila je tudi Lejla Verbošt, ki pa je imela maloštevilno kategorijo in je pristala na odličnem drugem mestu.

Oglejte si tudi