Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

jasno
Ponoči bo precej jasno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 8, na Primorskem okoli 10 stopinj C.
7°C | 23°C
sobota, 21.10.2017
8°C | 21°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 16°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 14°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
23°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Varna udeležba pešcev v cestnem prometu


NOVICE

| |
21.09.2015      16:11
A A

Varna udeležba pešcev v cestnem prometuDeli:

 

V oktobru 2015 se začenja nacionalna preventivna akcija za večjo varnost pešcev. Terenski preventivni akciji Večja varnost in vidnost pešcev na prehodih se pridružujeta tudi topliška občina in njen svet za preventivo in vzgojo v cestnem prometu. Javna agencija RS za varnost prometa bo za namen akcije in večjo varnost pešcev v prometu zagotovila odsevna telesa, ki jih bo mogoče prevzeti ob izvedbi preventivne akcije in kasneje v TIC-u.

 

Preventivna akcija bo potekala v četrtek, 1. oktobra 2015, v pozno popoldanskem oz. večernem času, ko je vidljivost zmanjšana in je za varno udeležbo v prometu treba uporabiti odsevna telesa.

 

Po podatkih Javne agencije RS za varnost prometa delež umrlih pešcev v lanskem letu predstavlja 13 % med vsemi smrtnimi žrtvami prometnih nesreč. Povečuje se število hudo poškodovanih pešcev. Med pešci so najbolj ogroženi starejši ter otroci in mladostniki.

 

Večina prometnih nesreč z udeležbo pešcev se zgodi znotraj naselij. Med vzroki za prometne nesreče z najhujšimi posledicami za pešce so tudi neupoštevanje in odvzem prednosti pri prečkanju ceste, tudi na označenih prehodih za pešce. Največ tovrstnih prometnih nesreč z udeležbo pešcev se zgodi v jesensko-zimskih mesecih, od oktobra do marca, v popoldanskem oziroma večernem času, ko je vidljivost najslabša.

 

Pešci iz Dolenjskih Toplic: bodimo odgovorni udeleženci v prometu, upoštevajmo pravila ravnanja v cestnem prometu, v popoldanskem in večernem času poskrbimo, da bomo z uporabo odsevnih teles kot udeleženci v cestnem prometu vidni, saj vidnost v prometu pomeni tudi večjo varnost za vse udeležence v cestnem prometu.

 

HELENA GORŠE, predsednica Sveta za preventivo in vzgojo v cestnem prometu Občine Dolenjske Toplice

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Vrelec? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!