Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.10.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo pretežno jasno. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 24 stopinj C.
9°C | 22°C
sreda, 18.10.2017
9°C | 24°C
četrtek, 19.10.2017
6°C | 23°C
petek, 20.10.2017
7°C | 23°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 19°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
22°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Pri mostu se dogaja, načrt bolj povezati ......


TURIZEM

| |
03.12.2015      18:50
A A

Pri mostu se dogaja, načrt bolj povezati turistično ponudboČetrtkov večer s cvičkovo princeso Evo Somrak
Četrtkov večer s cvičkovo princeso Evo Somrak
Deli:

Pred poletjem je nekdanje gostišče Lovec dobilo novo podobo, Robert in Jasmina Tekavčič sta se namreč lotila zahtevnega podviga in samevajočemu prostoru vdihnila novo življenje. Pub pri Mostu je v kraj prinesel še več življenja tako za domačine kot turiste. A stavba ponuja veliko več kot le prostor za pub, tako sta že do sredine poletja v prvem nadstropju uredila prenočišča in naletela na dober odziv. Prva poletna sezona je uspešno pod streho, jesenski in zimski čas, ko je turistov manj, pa je treba izkoristiti za načrtovanje novih podvigov.

 

V novembru in decembru so tako tematsko obarvali četrtkove večere, ki jih vodi kantavtorica Erika Kralj. Vsak četrtkov večer tako v Pubu pri Mostu gostijo goste z različnih področij, z zanimivimi izkušnjami, ki jih v pogovoru s Kraljevo delijo z obiskovalci. Ali bodo večere nadaljevali tudi po novem letu, je odvisno od odziva, pravi Robert Tekavčič, vsekakor pa si želijo, da bi se ti dobro prijeli, kar bodo skušali doseči tudi z gosti s širše slovenske scene. Sočasno se v pubu odvija tudi tarok večer, ki bo morda prerasel v »resnejšo« tekmo za kakšno nagrado.

 

Pestro pa bo tudi po novem letu, Tekavčičeva namreč pripravljata resničnostni šov, v katerega se lahko prijavi vsak. In kaj bo počel? Za nekaj ur se bo prelevil v natakarja. Kdor bo ustvaril največ prometa, bo na koncu osvojil 500 evrov. Ne bo pa letos prireditve NiZime, ki je prejšnja leta v Toplice privabljala številne obiskovalce od blizu in daleč. »Mislim, da je čas za premor, vsekakor pa to ne pomeni, da prireditve ne bomo uvedli spet čez nekaj let,« razloži Robert.

 

Jesen in zima pa sta pravi čas za razmislek o novih izzivih in priložnostih. Tako se je porodila zamisel, ki sicer tli že precej časa, da bi bolj povezali topliško ponudbo in za turiste oblikovali posebne pakete oziroma vzpostavili sistem trženja teh produktov. Na ta način bi povezali že obstoječe ponudnike, hkrati pa bi bili ti manj obremenjeni s čakanjem na turiste. Kot primer Robert navede jahanje, ki bi bilo npr. ob torkih in bi se turisti lahko prijavili nanj. In takih primerov je v topliški občini lahko še veliko. »To bi bilo boljše tako za turiste, ki bi tako imeli neko časovnico, ki bi jih lahko sledili, dogodek bi bil organiziran, kar si želijo, pa tudi za ponudnike, ki jim ne bi bilo treba vse dni čakati na morebitne turiste, ampak bi točno vedeli, kdaj bodo prišli, in bi se mu tako lahko tudi bolje posvetili,« razloži in doda, da bi potem to časovnico morali imeti vsi sobodajalci, da bi bili gostje kar se da dobro obveščeni. Dodatna ponudba k termam je namreč vse bolj pomembna, saj jo turisti iščejo in želijo. Kot vsak začetek, bi bil tudi ta težak, a Tekavčičeva sta prepričana, da bi se to dobro prijelo. Idejo sta že predstavila nekaterim ponudnikom in naletela na dober odziv. Si pa želita, da bi pri tem sodelovali res vsi, ki bi želeli, zato vse pozivata, da vzpostavijo stik z njima, da se bo skupna zgodba lahko odvila naprej. V slogi je namreč moč, pravi Robert, ki pričakuje, da se bodo pozitivno odzvali tudi v termah.

 

V mislih že ima tudi projekt, ki se ga s somišljeniki loteva skupaj z zavodom za gozdove in zavodom za varstvo kulturne dediščine. Da bi turistom pričarali edinstveno doživetje - srečanje z rjavim medvedom v njegovem življenjskem prostoru, kot nekakšen safari v Kočevskem rogu, ki pa nikakor ne sme postati množičen, saj mora Rog ostati to, kar je danes. Prepričan je, da bi tudi s tem produktom lahko privabili turiste, predvsem iz tujine, ki bi jim posebej izurjeni vodniki s pomočjo razstave predstavili podrobnosti o tej zveri, nato pa bi se skupaj podali še v njen dom. Pri tem projektu, če bodo zanj dobili vsa potrebna pozitivna mnenja, računajo tudi na evropska sredstva, morda prek novonastale Lokalne akcijske skupine STIK ali pa kako drugače.

 

Besedilo: MOJCA KREN

Foto: GOSTIŠČE KOLESAR

 

 

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Vrelec? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!