Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

pretežno jasno
Ponoči se bo od zahod zjasnilo in zjutraj bo povsod pretežno jasno. Predvsem v severni in vzhodni Sloveniji bo pihal okrepljen severni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, v zatišnih legah okoli 0 stopinj C.
4°C | 16°C
sreda, 25.10.2017
5°C | 17°C
četrtek, 26.10.2017
8°C | 21°C
petek, 27.10.2017
7°C | 19°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.10.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
16°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Stopili smo skupaj


NOVICE

| |
11.06.2015      15:35
A A

Stopili smo skupajtopliška pomlad
topliška pomlad
Deli:

Nihče v življenju ni tako bogat, da ne bi potreboval drugega. In nihče ni tako reven, da ne bi mogel pomagati bližnjemu. Zato nikoli ne obžalujmo časa, ki ga porabimo za soljudi in dobra dela. In mi v naši občini smo ponovno dokazali, da znamo delati z roko v roki, da znamo stopiti skupaj in pokazati svojo srčno dobroto, ko je 5. marca požar uničil topel dom Almi in Štefu. Njuna skupna življenjska pot se je začela v Zdravilišču, kjer sta bila oba zaposlena. V prizidku hiše Alminih staršev sta si ustvarila miren dom, dobila hčerko in bila soseda, kakršnih si človek lahko le želi. Tudi sodelavci ju cenijo prav zaradi njunih pozitivnih vrednot, ki v naši družbi nimajo več pravega mesta. Pa se je zgodilo, kar ni nihče pričakoval. Požar sredi Toplic je gasilcem prizadejal veliko dela, a so le uspeli uničiti ognjene zublje. Pomoč sosedov, prijateljev, sodelavcev in občanov je kar vrela do kraja nesreče. Skupaj smo stopili domači RK, OZRK in Občina ter naslednji dan obiskali  prizadeto družino, si ogledali škodo in jim ponudili pomoč. Pri OZRK Novo mesto smo odprli poseben račun za zbiranje sredstev preko prošenj za donatorje. Domači Rdeči križ pa je šel v akcijo z zbiranjem prostovoljnih prispevkov »OD VRAT DO VRAT« in 24 aktivistk je bilo pri tem zelo uspešnih. Posamezni občani in družine (661 vas je bilo) ste darovali kar 16.208€. Ta denar smo naložili na ta poseben račun, kjer se je do danes nabralo 37.893,60€. Poravnali smo že račun za obnovo strehe in za gradbena dela, skupaj 33.146,69€. Na računu je trenutno še 4.746,91€ in tudi to bo porabljeno, saj dela še vedno potekajo. OZRK Novo mesto je vsem donatorjem po pošti poslalo pisno zahvalo. Znano mi je, da ste mnogi darovali mimo našega računa, za kar pa žal nimam podatkov. Vem pa, da je mnogo pridnih rok sosedov, prijateljev, sodelavcev in vaščanov pomagalo pri pospravljanju, dokler niso prišli mojstri. Zato še enkrat prav vsem, ki ste kakorkoli pripomogli in verjetno še boste, da bosta Alma in Štef še pred zimo v svojem obnovljenem domu, res iz srca hvala.

90-dnevno dobrodelno akcijo smo sklenili z dobrodelnim koncertom Stopili smo skupaj. Na njem, potekal je 28. maja, so nastopili KUD Vesel teater, MePZ Dolenjske Toplice, ljudske pevke Rožce, otroci vrtca Gumbek, učenci domače osnovne šole, Tomaž Zupančič in Jana Sen, Rockdefect in Topliška pomlad, povezoval pa ga je Uroš Mavsar, smo zaključili uspešno akcijo.

Koncert je s prodanimi vstopnicami po 5 EUR skupni vsoti dodal še 430 EUR in prostovoljnih prispevkov za 95 EUR. Tudi ta sredstva smo predali prizadeti družini.  

  

 

Dobra dela ne delamo zato, da nam bodo povrnjena, podarjamo jih iz srca. In takrat šteje le beseda HVALA, ki je bila iz ust Alme in Štefa že neštetokrat izrečena in najbrž mnogokrat še bo. Hvala pa tudi prav vsem nastopajočim in mojstru ozvočenja za tako prijeten zaključek te naše skupne dobrodelnosti, vinogradnikom, članicam kmečkih žena in mojim aktivistkam za pogostitev, ki nas je čakala v avli in seveda občanom v dvorani, ker smo znali stopiti skupaj in tako pokazati Almi in Štefu, koliko nam pomenita.                                                                                                        Ivana Pelko
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI OBČINA DOLENJSKE TOPLICE? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!