Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.10.2017

oblačno
Ponoči bo jasno, po nižinah in ob morju bo ponovno nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju do 12 stopinj C.
9°C | 22°C
sreda, 18.10.2017
9°C | 24°C
četrtek, 19.10.2017
6°C | 23°C
petek, 20.10.2017
7°C | 22°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 20°C
Opozorila
Ponedeljek, 16.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
22°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Starodobniki, pražen krompir, točenje medu, ......


NOVICE

| |
19.07.2015      12:26
A A

Starodobniki, pražen krompir, točenje medu, že tradicionalno pa kuhanje golaža treh županovŽupani so vajeni sestankov, pogajanj, usklajevanj ... Najbrž pa niso vajeni kuhalnic, še posebej ne, ko tako pritiska vročina, goreči plin pod ogromnimi lonci pa stanje le še poslabša. A treba je zdržati tudi v izrednih razmerah. In so. Domači župan Jože Muhič ter gosta iz pobratenih občin Mladen Hercigonja, namestnik župana Tuhlja, in Predrag Đorđević, župan Rekovca, so se vnovič potrudili in kuhali za dobrodelne namene. Zbrani denar bo šel, kot že zadnjih nekaj let, v šolski sklad. Seveda pa ne bi šlo brez pridnih pomočnic, ki so ves čas, tudi takrat, ko so možje odšli na moško debato, skrbele, da se je jed lepo kuhala. Nepogrešljive so bile članice društva podeželskih žena Anica Bobnar, Ivica Gorše in Fanika Avguštin.
Župani so vajeni sestankov, pogajanj, usklajevanj ... Najbrž pa niso vajeni kuhalnic, še posebej ne, ko tako pritiska vr...
Deli:

Sredi sobotnega popoldneva Sokolski trg poln še praznih miz, stojnice samevajo, v kotu pod lipo in ob presušeni Sušici trije kotli, ob njih pa pridne članice topliškega društva podeželskih žena držijo za kuhalnice, izpod katerih nastajajo trije golaži. Vročina jim ne prizanaša, ob plinskih gorilnikih pa je ta še nekoliko višja. Pridružijo se jim še trije župani: topliški, rekovški in tuheljski, da dokončajo začeto. Da skuhajo tri odlično dišeče golaže in pomagajo ljudem v stiski. Vonjave so bile očitno dovolj močne, saj je nekaj deset minut kasneje slika že povsem drugačna: trg do zadnjega kotička napolnijo obiskovalci od blizu in daleč. In imajo kaj videti: povorko, ki so jo tokrat sklenili starodobniki, ki so s tem zaključili svoje celodnevno vroče popotovanje po Dolenjski in Suhi krajini, stojnice, na katerih ponujajo različne izdelke domače in umetnostne obrti, otroške delavnice, prvič v sklopu Topliške noči lahko preizkusijo pražen krompir in si ogledajo, kako se toči med, znova jih nasmeje skeč domačega KUD-a Vesel teater, gasilci pa vnovič poskrbijo za odlično zabavo z ansamblom Korenine, prav tako za lačne želodce in žejna grla.

MOJCA KREN

 

 

Prireditve ob občinskem prazniku so omogočili:

Občina Dolenjske Toplice, Krka d. d., Terme Krka Dolenjske Toplice, GVS d. d., Zavarovalnica Triglav, Sokol bar, Danijel Kum s. p., Pagras d. o. o., Ciril Avguštin s. p., Rich Computers, Elektrarna Pavlin d. o. o., Feroles d. o. o., Jože Bradač s. p., Rudi Šenica s. p., Avtoprevozništvo Anton Gorše, FAN d. o. o. ter Televizija Vaš kanal in Dolenjski list.

 

ZAHVALA

Topliška noč je osrednja občinska prireditev občine Dolenjske Toplice, v katero so pri organizaciji vpeti tudi zaposleni z občinske uprave ter posamezniki. Na tem mesu se vodja prireditve Primož Primec zahvaljuje Petru Tomažinu, Urošu Mavsarju, Juretu Draganu, Boštjanu Badovincu, Mateji Vrtar, Tonetu Finku, Luki Aščiču, Anici Bobnar, Ivici Gorše in Faniki Avguštin za nepogrešljiv prispevek k uspehu prireditve. Hvala.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Vrelec? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!