Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 21.01.2018

oblačno
Popoldne bo sončno z občasno spremenljivo oblačnostjo, nastalo bo nekaj ploh. V severni Sloveniji bo zapihal okrepljen severni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 4 do 9, na Primorskem do 12 °C.
-2°C | 6°C
ponedeljek, 22.01.2018
-2°C | 6°C
torek, 23.01.2018
0°C | 8°C
sreda, 24.01.2018
0°C | 12°C
četrtek, 25.01.2018
0°C | 13°C
Opozorila
Nedelja, 21.1.2018 ob 14h
Dodatnega opozorila ni.
-2°C
6°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Odprava Pik Lenin 2015


ŠPORT

| |
28.06.2015      15:49
A A

Odprava Pik Lenin 2015Deli:

Tokrat gre zares , saj se čas odhoda hitro približuje. Na Pik Lenin z zavidljivo višino 7134 metrov bi moral iti že lani, a je odprava zaradi nekaterih vzrokov odpadla. Sem pa zato praznino zapolnil z vzponom na najvišji vrh Evropske unije Mont Blanc (4810 m). Ob tej omembi še enkrat hvala Branetu Fabijanu – v njem sem imel odličnega soplezalca.

 

Na odpravo odhajamo 4. julija, trajala pa bo do 23. julija. Gora leži v Pamirskem gorovju na meji med Kirgizijo in Tadžikistanom ter je drugi najvišji vrh tega pogorja. Odprava šteje 12 članov, vodil pa jo bo alpinist Iztok Cukljati. Ekipa je vseslovenska, sam pa sem edini predstavnik Dolenjske in hkrati najstarejši član. Vesel sem, da sem pri naši skupni turi takoj čutil pozitivno energijo. Tako sem za partnerja pri nošenju in postavljanju šotora na gori že takoj dobil najmlajšega člana.

 

Na gori bomo odvisni predvsem od vremena . Najbolj pa nas lahko onemogoči močan veter, saj smer zadnjih 1000 višinskih metrov vodi po izpostavljenem grebenu. Tudi časovno smo precej omejeni, tako da se bomo takoj, ko bomo prispeli v bazo, lotili aklimatizacijske ture.

 

Upam na najboljši uspeh, obenem pa že zdaj najlepša hvala vsem, ki ste mi pomagali pri tem projektu

 

MARJAN MARKOVIČ
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Vrelec? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!