Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.10.2017

oblačno
Ponoči bo jasno, po nižinah in ob morju bo ponovno nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju do 12 stopinj C.
9°C | 22°C
sreda, 18.10.2017
9°C | 24°C
četrtek, 19.10.2017
6°C | 23°C
petek, 20.10.2017
7°C | 22°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 20°C
Opozorila
Ponedeljek, 16.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
22°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Potuj raznoliko! Izbiraj. Spreminjaj. ......


NOVICE

| |
23.09.2015      11:47
A A

Potuj raznoliko! Izbiraj. Spreminjaj. Združuj.Pri osnovni šoli so 9. septembra izvedli program prometne varnosti Jumicar, ki otroke poučuje, kako se vesti v prometnem okolju, tako da so postavljeni v vlogo voznika in doživljajo dogodke, kot jih opaža in zaznava voznik v pravem prometu.
Pri osnovni šoli so 9. septembra izvedli program prometne varnosti Jumicar, ki otroke poučuje, kako se vesti v prometnem...
Deli:

 

Letos je v pobudi Evropskega tedna mobilnosti (ETM) prišlo do sprememb, saj so akcijo, ki od leta 2002 v tednu od 16. do 22. septembra opozarja na potrebo po spremembi naših potovalnih navad, združili s kampanjo Potuj raznoliko. IZBIRAJ. SPREMINJAJ. ZDRUŽUJ. je slogan, ki povzema osrednjo temo letošnjega ETM. Spodbuditi nas želi k razmisleku o vseh možnostih prevoza, ki so nam na voljo, torej spodbuja h kombiniranju različnih prevoznih sredstev, kar nam pogosto omogoči prijetnejši in hitrejši način potovanja. Akciji se je z različnimi aktivnostmi priključila tudi Občina Dolenjske Toplice. Ob koncu dogodka so s pomočjo sponzorjev in donatorja izmed udeležencev, ki so sodelovali vsaj v dveh demonstracijah, izžrebali prejemnike koles, kart za kopanje in kosil.

 

Kaj vse se je dogajalo?

Pri osnovni šoli so 9. septembra izvedli program prometne varnosti Jumicar, ki otroke poučuje, kako se vesti v prometnem okolju, tako da so postavljeni v vlogo voznika in doživljajo dogodke, kot jih opaža in zaznava voznik v pravem prometu.

17. septembra so se kolesarski navdušenci podali na kolesarski izlet po občini in spoznavali njene lepote tudi s tega prevoznega sredstva.

Po trasi bodoče kolesarske povezave Sava - Krka bike so se kolesarji v organizaciji Razvojnega centra Novo mesto, občin Novo mesto, Straža, Dolenjske Toplice in Šmarješke Toplice ter Term Krka odpravili 19. septembra. Udeleženci so se v obe smeri popeljali na okrog 30 km dolgo pot. V topliški občini so obiskali kmečko tržnico, slikarsko razstavo v KKC in terme, v straški povezovalni most čez Krko, na Otočcu grad in park, imeli pa so tudi predstavitev zgodovine in vsebin na Otočcu, v Šmarjeških Toplicah so spoznali terme, v Beli Cerkvi pa Hišo žive dediščine. Ker je bil namen ekskurzije ogled trase, so udeleženci na zbirni točki v Novem mestu podali svoja priporočila in ugotovitve za čim hitrejšo označitev kolesarke povezave od Dolenjskih do Šmarjeških Toplic.

 Ob dnevu brez avtomobila 22. septembra so pred KKC-jem pripravili različne dejavnosti. Dopoldne so se otroci vrtca Gumbek in osnovne šole preizkusili na mini poligonu s poganjalčki, ustvarjali so na ulici ter spoznali delo policista in redarke.

Tudi popoldne je bilo na Sokolskem trgu pestro. Več v fotogaleriji. 

 

 

ZAHVALA

Občinska uprava se zahvaljuje vsem, ki so sodelovali oziroma omogočili izvedbo ETM: Občina Dolenjske Toplice, Osnovna šola Dolenjske Toplice, Terme Krka Dolenjske Toplice, Policijska postaja Dolenjske Toplice, Medobčinski inšpektorat in redarstvo, Trgovina in servis koles Smole, Agencija RS za varnost prometa, Društvo upokojencev Dolenjske Toplice, ŠKD Pank kura, KUD Vesel teater, Krka d. d., GPI Tehnika d.o.o. in Gostišče Oštarija.

 

MAJDA GAZVODA, Občinska uprava

Foto: KARMEN CESAR, MAJDA GAZVODA, OŠ DOLENJSKE TOPLICE

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Vrelec? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!