Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.09.2018

pretežno jasno
Danes bo pretežno jasno. Burja na Primorskem bo oslabela in popoldne ponehala. Najvišje dnevne temperature bodo okoli 15, ob morju in na Goriškem do 20 °C.
1°C | 16°C
četrtek, 25.09.2018
4°C | 15°C
petek, 27.09.2018
2°C | 20°C
sobota, 28.09.2018
4°C | 22°C
nedelja, 29.09.2018
10°C | 13°C
Opozorila
Sreda, 26.9.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
1°C
16°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Zdravstveno varstvo vojnih veteranov po ......


OBVESTILA

| |
21.12.2016      13:59
A A

Zdravstveno varstvo vojnih veteranov po 1.1.2017/A háborús veteránok egészségvédelme 2017 január 1. követőenDeli:

Po vseh dosedanjih posegih v pravico do zdravstvenega varstva vojnih veteranov se navedena pravica s 1.1.2017 ponovno zagotavlja v polnem obsegu, in sicer ob izpolnjevanju predpisanih splošnih pogojev po Zakonu o vojnih veteranih. To je uveljavljen status vojnega veterana po zakonu in dopolnjena starost 55 let (pred dopolnjeno starostjo 55 let pa le v primeru ugotovljene trajne popolne izgube delovne zmožnosti). 

 

Vsi, ki ste bili ob ukinitvi pravice 1. 1. 2013 že stari 55 let in več, boste od upravne enote dobili odločbo o ponovnem priznanju pravice od 1. 1. 2017 dalje, izdano po uradni dolžnosti.

 

Vsi ostali vojni veterani, ki 1. 1. 2013 še niste bili stari 55 let in vam je bila pravica do plačila dodatnega zdravstvenega zavarovanja prav tako odvzeta, kot tudi vsi ostali, ki boste prvič uveljavljali omenjeno pravico, pa za pridobitev le te morate podati pisno vlogo na upravni enoti.

 

Upravna enota

Lendava 

A háborús veteránok egészségvédelmét kurtító eddigi beavatkozásokat követően 2017 január elsejével ismét biztosított nevezett jog teljes egészében, amennyiben eleget van téve »A háborús veteránokról szóló törvény« alapfeltételeinek. Ez adott esetben a háborús veterán állapot érvényesítését és betöltött 55 életévet jelent (kivétel ettől a még nem betöltött 55 év korhatár előtt megállapított maradandó, tartós és teljes munkaképtelenség).

Azok az érintettek, akik a jog megszüntetésekor (2013 január 1.) már betöltötték 55. életévüket, a közigazgatási egységtől határozatot kapnak ezen joguk újonnani visszaállításáról 2017 január 1 –től, hivatalból.

 

Azokat a háborús veteránokat, akik 2013 január 1.) még nem töltötték be 55. életévüket, de a kiegészítő egészségügyi biztosítás fizetéséhez való jogukat törölték, valamint az összes olyan többit, akik először szeretnék érvényesíteni nevezett jogukat, arra figyelmeztetjük, hogy ezen joguk érvényesítése érdekében írásos beadványban kell a közigazgatási egységhez fordulniuk.

 

 

Közigazgatási Egység

Lendva
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI OBČINA DOBROVNIK DOBRONAK KOZSEG? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!