Logo MojaObčina.si

Dobrova-Polhov Gradec

DANES
13°C
-1°C
JUTRI
13°C
-2°C
Deli
3825

Zdravniški orkester v Polhograjski graščini

Zdravniški orkester Camerata Medica deluje že skoraj 30 let. Njegovi člani so zdravniki, študenti medicine in drugi zdravstveni delavci ter ljubitelji klasične in sodobne glasbe. Nastopajo na prireditvah, povezanih z medicinsko stroko, na samostojnih koncertih in dobrodelnih prireditvah, pa naj bo doma, v zamejstvu ali tujini. V letu 2016 so izdali samostojno zgoščenko z deli klasičnih in sodobnih skladateljev. Orkester večinoma nastopa v godalni zasedbi, pa tudi s solisti in zbori. Dirigent in umetniški vodja je prof. Franc Avsenek, ki vodi orkester že skoraj desetletje, koncertna mojstrica pa Vildana Repše.

Orkester vsako leto v Polhograjski graščini pripravi letni koncert, ki ga organizira prof. dr. Pavle Košorok, ustanovni član orkestra, zelo povezan s Polhovim Gradcem in njegovim kulturnim življenjem, saj je vnuk rezbarja Franca Vodnika. V orkestru igra drugo violino. Druga junijska sobota je ustaljen datum njihovih polhograjskih koncertov. V lepem zelenem okolju so se tako tudi letos zbrali glasbeni virtuozi na klavirju, violini, violi, čelu, kontrabasu in violončelu in solo pevka mezzosopranistka. Po pozdravnem nagovoru dr. Košoroka so zaigrali skladbe J. S. Bacha, A. Hačaturjana, D. Šoštakoviča. C. Gounoda, F. Couperina, Z. Fibicha, F. Poulenca pa tudi slovenskih skladateljev U. Kodra, J. Jakla in A. Vodopivca. Pri posameznih so nastopili solisti: na klavirju Katja Lavrenčič, zdravnica na Doberdobu, na violini Vildana Repše, akademska glasbenica, in Peter Lange na violončelu. Mezzosopranistka Nada Tavčar, Slovenka iz Devina na Tržaškem, ki študira medicino v Ljubljani, je zapela arijo iz Gounodove opere Faust in samospev F. Poulenca Les Chemins d`amour ter odlomek iz Cvetja v jeseni U. Kodra, pri katerem sta bili solistki tudi Katja Lavrenčič na klavirju in Vildana Repše na violini. Več skladb je nastalo kot priredba prof. Franca Avsenka, ki je posamezne glasbene točke slikovito komentiral, kar je sprožilo vesel odziv pri poslušalcih. Polhograjska graščina je tako s koncertom zdravniškega orkestra Camerata Medica na težko pričakovanem sončnem pragu poletja doživela izjemen kulturni večer.

Milka Bokal, foto: Platiše

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi