Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.10.2017

pretežno oblačno
Danes bo pretežno jasno. Zjutraj in dopoldne se bo po nižinah in ob morju zadrževala megla. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 23 stopinj C.
8°C | 21°C
sreda, 18.10.2017
7°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
6°C | 21°C
petek, 20.10.2017
7°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
8°C | 19°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
21°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Zdravje in lepota

Lekarna Dobrova uradno odprla vrata


ZDRAVJE IN LEPOTA

| |
13.09.2014      12:35
A A

Lekarna Dobrova uradno odprla vrata


Dobrova, 10. september – Lekarna Dobrova je tudi uradno odprla svoja vrata, in sicer pod vodstvom novega zasebnega koncesionarja, Matije Centriha, mag. farm., ki je prvi korak k prijaznejšemu sodelovanju z občino in občani izkazal z nakupom avtomatskega defibrilatorja in ga ob tej priložnosti poklonil Osnovni šoli Dobrova.


Deli:

Za svoje zdravje je odgovoren vsak sam, a veliko je vredno, če je v naši bližini vse tisto, kar nam pomaga zdravje ohranjati in krepiti. Vsaka občina, tako tudi Občina Dobrova - Polhov Gradec, mora svojim občanom zagotavljati nemoteno oskrbo z zdravili in medicinskotehničnimi pripomočki. Ta pa se je nedavno, ob nepričakovanem zaprtju lekarne na Dobrovi, znašla v položaju, ko je morala na novo in v kar najkrajšem času izbrati izvajalca lekarniške dejavnosti. V skladu z odlokom o načinu podeljevanja koncesij na področju zdravstvenih dejavnosti je občina izvedla javni razpis za podelitev koncesije za opravljanje javne službe na področju lekarniške dejavnosti. Ni skrivnost, da je lekarniško dejavnost tudi v naših krajih poskušal prevzeti največji javni zavod s tega področja, vendar se občina za to možnost ni odločila, saj je bilo pri izbiri eno od meril tudi, da izvajalec do ljudi pristopa osebno, je ustrežljiv in dostopen, pojasnjujejo na občini. Izbirali so skrbno in se tako odločili za Matijo Centriha, mag. farm., za katerega verjamejo, da kakovostno in pravilno pristopa k skrbi za zdravje in dobro počutje občanov. Lekarniško dejavnost je prevzel za dobo 25 let.

Uradno odprtje Lekarne Dobrova so zaznamovali prijeten program, prijazne besede ter plemenito dejanje. Lep glasbeni uvod je pripravila mlada flavtistka Lucija Stopar, nato pa so učenci OŠ Dobrova, ki se v okviru ene od šolskih interesnih dejavnosti pod mentorstvom seznanjajo z osnovnimi postopki prve pomoči, prikazali, kako ekipa deluje in ukrepa ob oskrbi zloma noge in opekline na dlani. Temu je sledil nagovor novega koncesionarja Matije Centriha; zbrane je pozdravil ter zagotovil, da se bo skupaj z zaposlenimi trudil, da bodo k vsakemu obiskovalcu lekarne pristopili na človeku prijazen način. Ob tej priložnosti je v znak dobrega sodelovanja Osnovni šoli Dobrova izročil defibrilator, ki ga je prevzel ravnatelj Viljem Kovačič. Ta se je v imenu ekipe prve pomoči ter vseh učencev in osebja zahvalil za novo pridobitev, ki jo bodo namestili v športno dvorano; upa sicer, da defibrilatorja ne bo treba uporabiti, če pa že, naj služi svojemu namenu.

Sledil je nagovor župana Franca Setnikarja, ki je z novim koncesionarjem zadovoljen, prepričan je namreč, da bo občanke in občane ustrezno oskrboval z zdravili in drugimi pripomočki. S stiskom roke mu je zaželel uspešno opravljanje dejavnosti – merilo uspeha bo ne nazadnje zadovoljstvo obiskovalcev lekarne. Slovesni trenutek ob uradni predaji Lekarne Dobrova ekipi Matije Centriha je zaznamoval prerez traku in hkrati odkritje nove table na sprednjem delu stavbe. Povezovalka programa Romana Jankovec je dogodek zaključila z latinskim pregovorom, ki pravi: »Če nimaš zdravnika, naj bodo tvoji zdravniki vedra duša, počitek in zmerno življenje.« Zbrani pa so prijeten popoldan še nekaj časa nadaljevali ob klepetu in pogostitvi.

 

Nadja Prosen Verbič

Foto: npv

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
17.10.2017
Danes ni dogodkov.
18.05.2017 | Kultura
Razstava Zgodbe iz poštne torbe
21.10.2017 | Kultura
Damski orkester

Bodite prvi pri oddaji mnenja.