Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 22.09.2018

oblačno
Zvečer bo pretežno jasno, ponoči pa se bo postopno pooblačilo. Zjutraj bo v severnih in ponekod v zahodnih krajih začelo deževati, sprva bo lahko kje tudi zagrmelo. Jutranje temperature bodo od 12 do 17, na Primorskem od 17 do okoli 20 °C.
16°C | 18°C
nedelja, 23.09.2018
11°C | 25°C
ponedeljek, 24.09.2018
13°C | 19°C
torek, 25.09.2018
4°C | 16°C
sreda, 26.09.2018
3°C | 16°C
Opozorila
Petek, 21.9.2018 ob 18h
Jutri dopoldne bodo predvsem na Gorenjskem, severnem Primorskem in deloma v osrednji Sloveniji možni krajevni nalivi, zaradi katerih pričakujemo močnejši porast hudourniških vodotokov.
16°C
18°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Dotik nebes v polhograjski župniji


VERSKE

| |
20.09.2017      14:04
A A

Dotik nebes v polhograjski župniji


Polhov Gradec – Zadnji počitniški teden je skoraj stoterica otrok iz župnije Polhov Gradec preživela na oratoriju. Z animatorji in župnikom Bogdanom Oražmom so počeli marsikaj zanimivega ter s katehezami, delavnicami, pesmimi in molitvami, ki so potekale pod geslom Dotik nebes, spoznavali skrivnosti Marije.


Deli:

Oratorijski dan se je vsako jutro začel z dvigom zastave, sledila sta uprizoritev dogodka iz Marijinega življenja ter pogovor v skupinah. Po malici je bil čas za delavnice: nogomet, na kmetiji, dramska, peka kruha, brodolomska, sladoledarna, žganje v les, barvanje majic, frizerska in štrikanje, filmska. Popoldanski program se je začel s kosilom in nadaljeval z dnevnimi vsebinami – obisk gosta, vodne igre, talent oratorija ipd. Četrtek je bil dan za oratorijski potep in na Brišah so se otroci lahko preizkusili v veslanju, lokostrelstvu, odbojki, plavanju, skakanju v stilu Tarzana čez vodo, spuščanju po napihljivem toboganu idr. Dan se je vselej zaključil s spustom zastave ter odpeto oratorijsko himno, v petek pa je množica oratorijcev bogat teden zaključila z mašo v zahvalo in krajšim programom za starše. Veselih in zadovoljnih obrazov ni manjkalo ne na eni ne na drugi strani.

 

Pripravljalna ekipa: "Hvaležni smo vsem, ki so kakorkoli pomagali, bodisi s svojim prostovoljnim delom, finančno, morda z molitvijo. Hvala tudi staršem za zaupanje krasnih otrok in vse dobrote, ki so jih prinesli s sabo za malice. Še posebej hvala župniku Bogdanu za vso podporo in pomoč!"

 

Nadja Prosen Verbič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!