Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 15.11.2018

pretežno jasno
Ponoči se bo pooblačilo v vzhodnih krajih, oblačno bo ostalo tudi drugod v notranjosti Slovenije. Jasnilo se bo na Primorskem, kjer bo zapihala šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 9, ob morju 12 °C.
6°C | 11°C
petek, 16.11.2018
6°C | 11°C
sobota, 17.11.2018
3°C | 9°C
nedelja, 18.11.2018
3°C | 8°C
ponedeljek, 19.11.2018
0°C | 7°C
Opozorila
Torek, 13.11.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
11°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Dotik nebes v polhograjski župniji


VERSKE

| |
20.09.2017      14:04
A A

Dotik nebes v polhograjski župniji


Polhov Gradec – Zadnji počitniški teden je skoraj stoterica otrok iz župnije Polhov Gradec preživela na oratoriju. Z animatorji in župnikom Bogdanom Oražmom so počeli marsikaj zanimivega ter s katehezami, delavnicami, pesmimi in molitvami, ki so potekale pod geslom Dotik nebes, spoznavali skrivnosti Marije.


Deli:

Oratorijski dan se je vsako jutro začel z dvigom zastave, sledila sta uprizoritev dogodka iz Marijinega življenja ter pogovor v skupinah. Po malici je bil čas za delavnice: nogomet, na kmetiji, dramska, peka kruha, brodolomska, sladoledarna, žganje v les, barvanje majic, frizerska in štrikanje, filmska. Popoldanski program se je začel s kosilom in nadaljeval z dnevnimi vsebinami – obisk gosta, vodne igre, talent oratorija ipd. Četrtek je bil dan za oratorijski potep in na Brišah so se otroci lahko preizkusili v veslanju, lokostrelstvu, odbojki, plavanju, skakanju v stilu Tarzana čez vodo, spuščanju po napihljivem toboganu idr. Dan se je vselej zaključil s spustom zastave ter odpeto oratorijsko himno, v petek pa je množica oratorijcev bogat teden zaključila z mašo v zahvalo in krajšim programom za starše. Veselih in zadovoljnih obrazov ni manjkalo ne na eni ne na drugi strani.

 

Pripravljalna ekipa: "Hvaležni smo vsem, ki so kakorkoli pomagali, bodisi s svojim prostovoljnim delom, finančno, morda z molitvijo. Hvala tudi staršem za zaupanje krasnih otrok in vse dobrote, ki so jih prinesli s sabo za malice. Še posebej hvala župniku Bogdanu za vso podporo in pomoč!"

 

Nadja Prosen Verbič




0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!