Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.07.2018

jasno
Zvečer se bo ozračje umirilo. Ponoči bo večinoma jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 18, ob morju okoli 20 °C.
15°C | 31°C
petek, 18.07.2018
16°C | 31°C
sobota, 20.07.2018
17°C | 31°C
nedelja, 21.07.2018
18°C | 31°C
ponedeljek, 22.07.2018
17°C | 27°C
Opozorila
Sreda, 18.7.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
31°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Dotik nebes v polhograjski župniji


VERSKE

| |
20.09.2017      14:04
A A

Dotik nebes v polhograjski župniji


Polhov Gradec – Zadnji počitniški teden je skoraj stoterica otrok iz župnije Polhov Gradec preživela na oratoriju. Z animatorji in župnikom Bogdanom Oražmom so počeli marsikaj zanimivega ter s katehezami, delavnicami, pesmimi in molitvami, ki so potekale pod geslom Dotik nebes, spoznavali skrivnosti Marije.


Deli:

Oratorijski dan se je vsako jutro začel z dvigom zastave, sledila sta uprizoritev dogodka iz Marijinega življenja ter pogovor v skupinah. Po malici je bil čas za delavnice: nogomet, na kmetiji, dramska, peka kruha, brodolomska, sladoledarna, žganje v les, barvanje majic, frizerska in štrikanje, filmska. Popoldanski program se je začel s kosilom in nadaljeval z dnevnimi vsebinami – obisk gosta, vodne igre, talent oratorija ipd. Četrtek je bil dan za oratorijski potep in na Brišah so se otroci lahko preizkusili v veslanju, lokostrelstvu, odbojki, plavanju, skakanju v stilu Tarzana čez vodo, spuščanju po napihljivem toboganu idr. Dan se je vselej zaključil s spustom zastave ter odpeto oratorijsko himno, v petek pa je množica oratorijcev bogat teden zaključila z mašo v zahvalo in krajšim programom za starše. Veselih in zadovoljnih obrazov ni manjkalo ne na eni ne na drugi strani.

 

Pripravljalna ekipa: "Hvaležni smo vsem, ki so kakorkoli pomagali, bodisi s svojim prostovoljnim delom, finančno, morda z molitvijo. Hvala tudi staršem za zaupanje krasnih otrok in vse dobrote, ki so jih prinesli s sabo za malice. Še posebej hvala župniku Bogdanu za vso podporo in pomoč!"

 

Nadja Prosen Verbič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!