Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.10.2017

oblačno
Ponoči in v jutranjih urah se bo postopno povsod pooblačilo. Zjutraj bodo na zahodu že možne rahle padavine, drugod bo še suho. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 11, na obali do 15 stopinj C.
10°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
6°C | 13°C
torek, 24.10.2017
5°C | 16°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 15°C
četrtek, 26.10.2017
4°C | 19°C
Opozorila
Sobota, 21.10.2017 ob 16h
V nedeljo popoldne bo na Primorskem zapihala zmerna do močna burja, ki bo do ponedeljka zjutraj oslabela. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h.
10°C
13°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Valeta kot zaključek in začetek


NOVICE

| |
17.06.2015      20:17
A A

Valeta kot zaključek in začetek


Valeta je vsakoletni svečani zaključni dogodek devetošolcev in njihovih modnih svetovalcev. Tudi letošnja je uspela in navdušila prisotno občinstvo v podobi ponosnih učiteljev in staršev, ki so smeli poseči v dogajanje kot soplesalci svojih otrok.


prvi ples v avditoriju
prvi ples v avditoriju
Deli:

Angleški valček, tehnosving, čačača in celo tango so odprli dogajanje v avditoriju pred telovadnico vročega petkovega popoldneva 5. junija, potem pa so učenci, pravzaprav pravi gospodiči in gospodične z visokimi petami, usklajeno odkorakali v ohlajeno telovadnico. Telovadnica? Tudi ta se je odela v svečane modre preproge skladno z večernimi toaletami staršev in učencev.

Glasbenemu nastopu učenk Doroteje Demšar in Anje Tominc z akustičnima kitarama je sledil motivacijski in zahvalni govor ravnatelja – Jernej Klemen je mladini predal vse svoje upe za jutrišnji boljši svet. Rebeka Prosen in Krištof Kožuh sta v nadaljevanju povabila na oder vse učiteljice in učitelje, ki so od učencev prejeli zahvalna darila. Učenci so se nato pomerili z učitelji pred strogo žirijo, ki so jo sestavljali Aljaž Malovrh, Rebeka Prosen, Anja Buh in Aleksander Vehar. Učenca Doroteja Demšar in Nejc Koprivec, hišnik Franci in učiteljica Katja Premrl so se pomerili v recitiranju Županove micke, a je zmagal izkušenejši par in požel duhovite pripombe žirije. Sledila je glasbena točka – učenci so v polni zasedbi s tremi kitarami in tolkali zaigrali pesem Siddharte, a jih je zlahka prekosil le s svojo kitaro in glasom učitelj zgodovine Simon Purger. Tudi nadobudno reperko Marijo Plazar in njeno avtorsko skladbo je premagala učiteljica (slovenščine Urška Žagar). Zadnja naloga je zahtevala napenjanje mišic, pardon brbončic; kuharski test! Krištof Kožuh se je pomeril s šolskim kuharjem Mihom v preizkušanju sladkih in grenkih jedi. Miha je vsak pravilen odgovor zabelil z glasnim vzklikom in kriljenjem z rokami, kar je publika glasno nagradila z bučnim aplavzom. Zmaga je bila sladka, Miha je uganil tudi okus čokolade Gorenjka! Ampak joj, izkazalo se je, da je bila žirija učencev podkupljena, evri so ležali vsevprek ...

Sledil je pozdravni govor župana, ki je mladini položil na srce, da se je njihova pot šele dobro začel in naj pri vzponu k odraslosti tudi uživajo. Skupaj z razredničarkama je podelil priznanja najboljšim učencem in učenkam, pri čemer je z najdaljšim opisom dobrih del in dosežkov Rebeka Prosen prekosila vse in kot ostali učenci prejela srečno knjigo, polno dobrih nasvetov in izrekov. Potem pa sta besedo dobili razredničarki; Katja Premrl je bila gospodarica 9. a, Sanja Štempihar pa je krotila 9. b. Z veliko podobno zvenečimi besedami sta poskrbeli za zabavo ponosnih staršev, a nobena od njiju na koncu zahvalnega in motivacijskega govora ni mogla skriti svoje ganjenosti, navezanosti na to "gangstersko bando". Učiteljici in razredničarki sta dobili prav posebno darilo, ki so ga učenci prej več dni zapored sestavljali, tkali in vezali v Črnem Vrhu pri Koširjevih – hvala vama, Marko in Simona, za veliko angažiranosti pri izdelavi lesenih skodelic in pisanih cofov, iz katerih so učenci naredili verigo s svojimi imeni. Pri atraktivni akrobatski plesni točki plesne šole Bolero je blestela Gaja Malovrh, nato pa je ples ravnatelja z Niko Osredkar odprl plesni večer za starše, ki so ponosno zaplesali z svojimi učenci. Po večerji se je vzdušje sprostilo, glasba je zazibala učence in predvsem učenke, pomemben in predvsem sladek del programa pa je bila velikanska torta, v katero sta ob zabavnem povezovanju Katje iz Bolera skupaj zarezala predsednika razredov Matej Bradeško in Jurij Košir.

Ples je bil stična točka nadaljevanja, ki je trajalo skoraj do polnoči, otroci so radi pozirali fotografu – Anže Košir je hitro našel stik z njimi, moja malenkost se je posvetila predvsem snemanju filma z dvema kamerama. Učenci se te dni veselijo sprejetja na izbrane srednje šole, kjer ni več učiteljev, ampak stopajo v ospredje profesorji, ki ne bodo več tako zelo prizadevno vlivali znanja vanje, ampak se bo treba precej bolj truditi za primerno odlične ocene! Nobeno znanje ni zaman, če ne drugega, povečuje možgane in izboljšuje pomnenje in učenje, saj se človek za razliko od strojev z delom krepi, pa naj gre za telesno moč ali umsko sposobnost, srečno!

 

Sebastjan Vehar

 

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.