Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 27.06.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo precej jasno.
17°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 29°C
četrtek, 29.06.2017
17°C | 26°C
petek, 30.06.2017
16°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 26°C
Opozorila
Ponedeljek, 26.6.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
31°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

V jesen z novo turistično brošuro


TURIZEM

| |
14.08.2014      19:53
A A

V jesen z novo turistično brošuro


Področje turizma je ena od glavnih razvojnih prioritet Občine Dobrova - Polhov Gradec, zato se dejavnosti in programi, ki jih ta ponuja, iz leta v leto širijo. Velik zagon je dodalo tudi sodelovanje z Zavodom za turizem Ljubljana, ki v svoje programe zadnja leta vključuje tudi nekatere ponudbe, ki jih za domače in tuje obiskovalce pripravljajo ponudniki v občini. Rezultat dobrega sodelovanja med zavodom in občino se bo znova pokazal proti koncu poletja, ko bo izšla nova turistična brošura oziroma nekakšen turistični vodič občine, poimenovan Blagajeva dežela v osrčju Polhograjskega hribovja – zelena vrata v Ljubljano.


Deli:

Zanj na občini pravijo: »Želimo si, da bi brošura in programi, ki jih razvijamo, k sodelovanju privabili nove ponudnike, ki bi z dejavnostmi, povezanimi s turizmom, našli nove poslovne priložnosti.« V brošuri bodo bralci našli podatke s področja kulturne dediščine v Občini Dobrova - Polhov Gradec, v njej bodo predstavljeni večji kraji in vasi s pomembnejšimi kulturnimi znamenitostmi in obrtmi; podatki o turistični ponudbi, vključno s predstavitvami glavnih turističnih dogodkov ter športnih in kulturnih izletov; področje športa in rekreacije z glavnimi podatki o najvišjih in najpriljubljenejših vrhovih Polhograjskega hribovja ter področje kulinarike, tako s slikami kot recepti in osnovnimi informacijami o ponudnikih domačih izdelkov in pridelkov ter o gostinskih ponudnikih v občini. Vsak, ki je na kakršenkoli način želel biti vključen v vsebino brošure, je bil z javnim pozivom, objavljenim v lanski januarski številki Našega časopisa, povabljen k sodelovanju. Knjižica bo poleg naštetega opremljena z zemljevidom in bogatim slikovnim gradivom, ki bo obiskovalcem iskano informacijo še bolj približalo.

Brošura bo izšla v 12.000 izvodih, v slovenskem, angleškem, nemškem in italijanskem jeziku. »Naša občina podobne turistične brošure še nima, zato bo ta bistvenega pomena za razvoj turizma pri nas,« pravi koordinatorka projekta Helena Čuk. Strošek izdelave in tiska naj bi bil okrog 14.400 evrov, od česar naj bi slabo polovico pridobili iz evropskega programa Leader, ki ga financira Evropski kmetijski sklad za razvoj podeželja.

 

Nadja Prosen Verbič




Priloge:
PDF
obcinskabrosuraslo-1.pdf
29047_obcinskabrosuraslo-1.pdf (6,91 MB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 450
Izšla: 26.06.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.