Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.10.2017

oblačno
Ponoči bo precej jasno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 8, na Primorskem okoli 10 stopinj C.
9°C | 18°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 14°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 15°C
torek, 24.10.2017
3°C | 17°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
18°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Tudi občina se je predstavila na Expu


TURIZEM, SOSED SOSEDU

| |
18.08.2015      9:48
A A

Tudi občina se je predstavila na Expu


Na Expu v Milanu se je v sredini meseca julija v slovenskem paviljonu kot del osrednjeslovenske regije predstavila Občina Dobrova - Polhov Gradec.


Slovenski med iz Hiše medu Božnar
Slovenski med iz Hiše medu Božnar
Deli:

Razdelili smo veliko občinskih brošur v nemškem in angleškem jeziku, največ pa v italijanskem. Na dveh ekranih, ki smo ju imeli na razstavnem prostoru, so se vrteli predstavitveni spoti občine. Tujci so nad Slovenijo navdušeni in so z veseljem prisluhnili razlagi, kje je Občina Dobrova - Polhov Gradec, kateri so njeni večji kraji, kaj vse lahko pri nas vidijo in doživijo. Upamo, da bo sodelovanje pri tako velikem projektu, kot je Expo (organizatorji pričakujejo 20 milijonov obiskovalcev), pripomoglo k prepoznavnosti občine.

Expo je okrajšava za "Exposition Universelle" (fran.), kar pomeni svetovna razstava. Ta je namenjena razstavljanju dosežkov na mednarodni ravni. Razstave Expo pripravlja Mednarodni urad za razstave ("Bureau International des Expositions – BIE") v Parizu. BIE deli Expo razstave na svetovne (World Expo) in mednarodne (International Expo) ter ureja njihovo časovno zaporedje. Svetovne razstave trajajo 6 mesecev, prireja se jih na 5 let, države, ki sodelujejo, pa lahko same oblikujejo in zgradijo svoje paviljone. Izbrana tema svetovne razstave je skupna za vse narode sveta. Slogan Expa Milano 2015 je »hrana za planet, energija za življenje«, slogan slovenskega paviljona pa »čutim Slovenijo; zelena, aktivna, zdrava«. Mednarodni Expo je v primerjavi s svetovnim manjši in krajši, navadno pa poteka v času med dvema svetovnima razstavama.

Slovenija je aktivna članica BIE od leta 2004. Do sedaj je sodelovala na Expo Lizbona 1998 in Expo Hannover 2000. S samostojnim paviljonom se je prvič predstavila na Expo Shanghai 2010 in nato na Expo Milano 2015. Naslednji mednarodni Expo bo v Astani (Kazahstan) leta 2017, svetovni pa v Dubaju leta 2020.

 

Tekst: Nina Slana

Foto: Helena Čuk, Nina Slana
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.