Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 19.01.2018

oblačno
Ponoči se bo razjasnilo. Na severovzhodu bo pihal severozahodni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od -10 do -3, ob morju do 1 °C.
2°C | 6°C
sobota, 20.01.2018
-1°C | 5°C
nedelja, 21.01.2018
0°C | 5°C
ponedeljek, 22.01.2018
-1°C | 3°C
Opozorila
Sreda, 17.1.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
6°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Spodbuden obisk ministrice za kulturo


TURIZEM, OBČINSKE

| |
16.05.2015      11:08
A A

Spodbuden obisk ministrice za kulturo


Polhov Gradec, 12. maj - Župan Franc Setnikar je v Polhograjski graščini gostil ministrico za kulturo mag. Julijano Bizjak Mlakar. Skupaj z direktorico Tehniškega muzeja Slovenije Natalijo Polenec sta ji predstavila življenje in sobivanje različnih subjektov v Polhograjski graščini ter se dotaknila nekaterih priložnosti, ki jih ta naravni biser sredi Polhograjskih Dolomitov še ponuja.


Seznanili so se z objekti in segmenti, ki so potrebni obnove.
Seznanili so se z objekti in segmenti, ki so potrebni obnove.
Deli:

Srečanje se je pričelo z delovnim sestankom, kjer so za mizo sedli različni subjekti, ki odločajo o prihodnosti kompleksa Polhograjska graščina. Ministrico Bizjak Mlakarjevo sta župan in direktorica seznanila z utripom življenja v graščini, kjer imajo poleg Tehniškega muzeja Slovenije, v okviru katerega deluje muzej pošte in telekomunikacij, svoje prostore tudi knjižnica, Krajevni muzej, nekatera društva, poleg tega pa so prostori občasno namenjeni tudi različnim razstavam, koncertom in porokam. Ministrica je bila nad sodelovanjem vseh vpletenih – občine, države, šole, krajanov – ki dajejo vsebino objektu in tako skrbijo za dediščino, navdušena. Posebej je pohvalila njihovo zavedanje glede kulturne dediščine, ki jim je dana in njenega doprinosa k boljšemu življenju. Župan je izpostavil tudi cilje in možnosti, ki jih celoten kompleks Polhograjske graščine še ponuja, saj gre tu za velik potencial v kulturnem turizmu, kar zagotavlja predvsem bližina glavnega mesta Ljubljane. Toda za to bi po njegovih besedah morali zaživeti še drugi objekti znotraj kompleksa, ki so potrebni obnove in konkretne vsebine, za kar pa so potrebna finančna sredstva. Tu vidi možnosti predvsem v črpanju evropskih sredstev, za kar pa je potrebno sodelovanje in enoten jezik vseh udeležencev ter odlični programi, ki bodo ta naravni spomenik povzdignili in kraju dali novo vrednost. Ministrica je obljubila, da bo preučila možnosti za nadaljnje sodelovanje in morebitno finančno pomoč, ki bo po vsej verjetnosti mogoča, če le bo sprejet predloženi zakon o nujnih investicijah v kulturo. 

Sledil je sprehod skozi kompleks Polhograjska graščina. Direktorica Tehniškega muzeja Slovenije Natalija Polenec je ministrici razkazala sam muzej, kustosinji pa sta pripravili zgodovinski prelet pošte in telekomunikacij. Župan Franc Setnikar je ministrico popeljal do nekaterih segmentov – mlina, poškodovanega grajskega oboka, Pristave, Neptunovega vodnjaka in drugih delov, ki so nujno potrebni obnove oziroma pomenijo vizijo razvoja kulturnega turizma v Polhovem Gradcu. Temu je sledil ogled Hiše v parku ter spoznavanje zgodovine nastanka Polhovega Gradca ter življenja grofa Blagaja, ki ju je orisal Simon Purger. Ob koncu sta dobrodošlico ministrici izrekla še grof Blagaj in Antonija ter jo pogostila z zeliščnim čajem, drugimi dobrotami ter eliksirjem mladosti. Zgodba in program, ki ga Javni zavod Polhograjska graščina že nekaj časa trži in ponuja turistom in obiskovalcem, je navdušila tudi ministrico, ki je obljubila, da se v te kraje še vrne. Kdo ve, morda na katero od otvoritev oziroma odprtij, če le je željam župana dobro prisluhnila.

 

Nadja Prosen Verbič, foto: NPV

Foto: npv

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 455
Izšla: 18.12.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
18.01.2018
Danes ni dogodkov.
20.01.2018 | Kultura
Svetniki
20.01.2018 | Kultura
Svetniki
21.01.2018 | Kultura
Voden ogled Muzeja pošte in telekomunikacij za seniorje

Bodite prvi pri oddaji mnenja.