Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.10.2017

oblačno
Danes bo oblačno. Zjutraj bo na zahodu začelo deževati, padavine bodo čez dan zajele vso državo. Predvsem v južni Sloveniji bodo tudi nevihte s krajevnimi nalivi. Zapihal bo okrepljen severni do severovzhodni veter, na Primorskem popoldne zmerna do močna burja. Meja sneženja se bo proti večeru spustila do nadmorske višine okoli 1200 m, v noči na ponedeljek pa tudi pod 1000 m. Najvišje dnevne temperature bodo od 8 do 14, na Primorskem do 18 stopinj C.
10°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
6°C | 13°C
torek, 24.10.2017
5°C | 16°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 15°C
četrtek, 26.10.2017
4°C | 19°C
Opozorila
Nedelja, 22.10.2017 ob 9h
Danes popoldne bo na Primorskem zapihala zmerna do močna burja. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h. Že v drugi polovici noči na ponedeljek bo hitro slabela.
10°C
13°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Pohod na Raduho


TURIZEM

| |
04.11.2013      8:58
A A

Pohod na Raduho


V soboto, 13. septembra, smo šli s planinskim krožkom na dvodnevni pohod na Raduho.


Deli:

Zjutraj smo se najprej ustavili na križišču Velika planina - Luče na Kranjskem Raku, kjer smo se zbrali vsi pohodniki. Odpeljali smo se do parkirišča pod planino Raduho in parkirali avte. Nato smo se odpravili do koče na Loki pod Raduho. Tam smo pojedli nekaj malega in odložili nahrbtnike. Kasneje smo šli osvajat vrh Velike Raduhe. Na poti smo se ustavili in nekaj popili, vmes pa smo pojedli še nekaj malin in borovnic. Ko smo prišli na vrh, smo bili na višini 2.062 m. Nazaj smo šli po drugi poti, da bi osvojili še kakšno pot. Ko smo prišli v kočo, smo imeli kosilo. Otroci smo se šli igrat, starši pa so se pogovarjali.

Ko smo šli v kočo, smo zakurili v gašperčku, ker nas je zeblo. Vodičem smo otroci pod blazino za boljše spanje skrili polena. Za večjo moč pa dali nekaj dodatne teže (polena) glavnemu vodiču Stanetu v nahrbtnik. Naslednji dan smo šli v Snežno jamo. Do nje je bilo tričetrt ure hoje. Jama je globoka 80 m. Videli smo 21 m visok jamski steber. Hodili smo po ledu, ki je debel kar 12 m. Snežna jama je jama na najvišji nadmorski višini v Sloveniji. Znano je tudi, da je v njej zelo hladno, kar je zelo nenavadno, ker je v jamah po navadi bolj toplo.

Po končani poti smo bili vsi zelo zadovoljni, ker smo ta vikend preživeli v hribih z dobro družbo.

 

Martin Setnikar, 5. A
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.