Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 26.06.2017

jasno
Zvečer bodo še krajevne nevihte, ponoči se bo vreme povsod umirilo in do jutra se bo zjasnilo. Po nekaterih nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 17, ob morju 19 stopinj C.
18°C | 31°C
torek, 27.06.2017
18°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 30°C
četrtek, 29.06.2017
17°C | 24°C
Opozorila
Nedelja, 25.6.2017 ob 18h
Zvečer bodo predvsem v jugovzhodni Sloveniji še možne krajevno močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra.
18°C
31°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Pohod na Raduho


TURIZEM

| |
04.11.2013      8:58
A A

Pohod na Raduho


V soboto, 13. septembra, smo šli s planinskim krožkom na dvodnevni pohod na Raduho.


Deli:

Zjutraj smo se najprej ustavili na križišču Velika planina - Luče na Kranjskem Raku, kjer smo se zbrali vsi pohodniki. Odpeljali smo se do parkirišča pod planino Raduho in parkirali avte. Nato smo se odpravili do koče na Loki pod Raduho. Tam smo pojedli nekaj malega in odložili nahrbtnike. Kasneje smo šli osvajat vrh Velike Raduhe. Na poti smo se ustavili in nekaj popili, vmes pa smo pojedli še nekaj malin in borovnic. Ko smo prišli na vrh, smo bili na višini 2.062 m. Nazaj smo šli po drugi poti, da bi osvojili še kakšno pot. Ko smo prišli v kočo, smo imeli kosilo. Otroci smo se šli igrat, starši pa so se pogovarjali.

Ko smo šli v kočo, smo zakurili v gašperčku, ker nas je zeblo. Vodičem smo otroci pod blazino za boljše spanje skrili polena. Za večjo moč pa dali nekaj dodatne teže (polena) glavnemu vodiču Stanetu v nahrbtnik. Naslednji dan smo šli v Snežno jamo. Do nje je bilo tričetrt ure hoje. Jama je globoka 80 m. Videli smo 21 m visok jamski steber. Hodili smo po ledu, ki je debel kar 12 m. Snežna jama je jama na najvišji nadmorski višini v Sloveniji. Znano je tudi, da je v njej zelo hladno, kar je zelo nenavadno, ker je v jamah po navadi bolj toplo.

Po končani poti smo bili vsi zelo zadovoljni, ker smo ta vikend preživeli v hribih z dobro družbo.

 

Martin Setnikar, 5. A
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 449
Izšla: 29.05.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.