Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 16.10.2018

oblačno
Danes bo pretežno oblačno, nekaj manj oblačnosti bo v severni Sloveniji. Predvsem v južni polovici bodo občasno možne rahle krajevne padavine. Najvišje dnevne temperature bodo od 15 do 18, na Primorskem do 21 °C.
10°C | 17°C
sreda, 17.10.2018
12°C | 19°C
četrtek, 18.10.2018
10°C | 21°C
petek, 19.10.2018
11°C | 21°C
sobota, 20.10.2018
9°C | 21°C
Opozorila
Torek, 16.10.2018 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
17°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Pasja ravan vse bolj privlačna


TURIZEM, DRUŠTVA

| |
24.06.2018      17:51
A A

Pasja ravan vse bolj privlačna


Pasja ravan, 26. maj – Agencija republike Slovenije za okolje (ARSO) v sodelovanju s krajani Črnega Vrh na svetovni dan zemlje že nekaj let pripravlja dneve odprtih vrat z ogledi vremenskega radarja na Pasji ravni. Organizatorji so bili letos z obiskom še posebej zadovoljni, saj je sončno vreme na tromejo občin Dobrova - Polhov Gradec, Gorenja vas - Poljane in Škofja Loka privabilo lepo število obiskovalcev.


Deli:

Vremenski radar na Pasji ravni, ki je bil v okviru projekta BOBER postavljen aprila 2014, skupaj z radarjem na Lisci dopolnjuje radarsko sliko padavin in omogoča sprotno in celostno spremljanje padavinskega dogajanja nad Slovenijo. Poleg tega je znotraj slovenske mreže vremenskih radarjev vključen v evropsko omrežje, sestavljeno iz več kot 150 vremenskih radarjev. Oba radarja preko radarskih valov sporočata meritve, ki se odražajo v obliki radarske slike padavin, ta pa je dostopna tudi preko spleta, mobilnikov ter na ekranu doma krajanov na Črnem Vrhu.

Takšne in še natančnejše informacije so na dan odprtih vrat podajali predstavniki ARSO. Obiskovalce je zanimalo tudi delovanje radarskih valov, za kaj vse se radar še oz. se je uporabljal, kako se meri količina padavin in tudi kolikšno sevanje radar povzroča. Dobili so zagotovilo, da je sevanja v okolici vsaj desetkrat manj kot pri uporabi mobilnega telefona. Sicer pa je bilo opaziti, da so nekateri obiskovalci priložnost izkoristili zgolj za dnevni oddih v naravi in dvig na 20 metrov visok stolp, saj je bilo sončno vreme kot nalašč za uživanje v lepih razgledih na velik del slovenske pokrajine. Kje daleč se je njihov pogled ustavil, so lahko preverili na orientacijski plošči, ki že nekaj časa bogati stolp. Pod vznožjem vremenskega radarja pa je bilo vse od 11. do 17. ure, ko je uradno potekal dogodek, prav veselo. Člani Turističnega društva Črni Vrh in krajevne skupnosti so pripravili pravo malo veselico, na kateri je bilo poskrbljeno tako za jedačo in pijačo kot tudi prijetno druženje. Da je odziv vsako leto večji in je zanimanje tako naših občanov kot tudi občanov gorenjskih občin tako veliko, je zelo spodbudno, je povedala predsednica krajevne skupnosti Tončka Dolenc, ki se skupaj s člani trudi, da Pasja ravan skupaj s stolpom postane bolj prepoznavna turistična točka.

Besedilo in fotografija: Nadja Prosen Verbič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!