Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 18.01.2018

pretežno jasno
Ponoči se bo razjasnilo. Na severovzhodu bo pihal severozahodni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od -10 do -3, ob morju do 1 °C.
-4°C | 8°C
petek, 19.01.2018
3°C | 5°C
sobota, 20.01.2018
0°C | 6°C
nedelja, 21.01.2018
0°C | 6°C
Opozorila
Sreda, 17.1.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
-4°C
8°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Tam daleč na Koroškem, Olševa–Govca


ŠPORT

| |
11.08.2017      9:35
A A

Tam daleč na Koroškem, Olševa–GovcaDeli:

Olševa je za nas precej oddaljena. Ta grebenska gora se dviguje nad Solčavo na Koroškem. Poleg izhodišča v Svetem Duhu v Podolševi je tu še drugo, imenovano Zadnji travnik, s koroške strani. Tega smo si na sončno julijsko nedeljo izbrali planinci PD Blagajana in se podali na pohod na Govco (1928 m), najvišji vrh Olševe. Pot je za poletno vročino zelo prijetna. Tako rekoč do sedla poteka po senčni strani. Med tokratno planinsko druščino je bila skupina otrok. Svojim letom primerno so se spodbudno postavili na čelo. Najmlajši, nekaj čez dve leti star »pohodnik«, je varno sedel v otroškem nahrbtniku, ki ga je nesel oče. Vrh je travnat in na njem je dosti prostora. Razgled je bil jasen in prostran. Pred nami so se dvigale Kamniško-Savinjske Alpe, v daljavi greben Košute, Triglava seveda nismo mogli zgrešiti, celo Uršljo goro je bilo moč opaziti. Užitek s poletnim smučanjem po melišču ob vrnitvi so si privoščili le najmlajši. Izvir reke Meže je bil zadnja ogledna točka vročega poletnega dne. Treba je bilo pa kar nekaj pohodniške spretnosti, da smo prišli do njega in si bistro vodo natočili v steklenice. V Solčavi smo se odžejali, otroci pa so si izbrali bolj izviren način hlajenja. Savinja v Solčavi še ni globoka in voda je bila prav osvežilna. To je bil eden prvih izletov vodnika Igorja Dolenca. Želimo mu še veliko takih. Naj bo povsod varen njegov korak in koraki tistih, ki mu bodo sledili.

Milka Bokal
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 455
Izšla: 18.12.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
17.01.2018
Danes ni dogodkov.
20.01.2018 | Kultura
Svetniki
20.01.2018 | Kultura
Svetniki
21.01.2018 | Kultura
Voden ogled Muzeja pošte in telekomunikacij za seniorje

Bodite prvi pri oddaji mnenja.