Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.10.2017

oblačno
Ponoči in v jutranjih urah se bo postopno povsod pooblačilo. Zjutraj bodo na zahodu že možne rahle padavine, drugod bo še suho. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 11, na obali do 15 stopinj C.
10°C | 13°C
torek, 23.10.2017
7°C | 13°C
sreda, 24.10.2017
4°C | 16°C
četrtek, 25.10.2017
7°C | 13°C
Opozorila
Sobota, 21.10.2017 ob 16h
V nedeljo popoldne bo na Primorskem zapihala zmerna do močna burja, ki bo do ponedeljka zjutraj oslabela. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h.
10°C
13°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Pod gradom leteli preko 30 metrov


ŠPORT

| |
31.01.2013      17:48
A A

Pod gradom leteli preko 30 metrov


Polhov Gradec, 27. januar - Lepe daljave slovenskih skakalcev zadnjo nedeljo v mesecu januarju niso zaznamovale le Vikersunda in Liberca, pač pa tudi Polhov Gradec. Pod Starim gradom so se zbrali najpogumnejši, ki so na polhograjski Planici skočili tudi preko 30 metrov, spodbujati pa so jih prišli navijači od blizu in daleč.


Pogled na urejeno polhograjsko Planico tik pred razglasitvijo.
Pogled na urejeno polhograjsko Planico tik pred razglasitvijo.
Deli:

Pravšnja mera snega in veliko truda ter pridnih rok članov Športno-rekreativnega društva Polhov Gradec je bilo potrebnih, da so se, po treh letih premora, smučarski skoki z alpskimi smučmi pod Starim gradom ponovno zgodili.

Na sončno nedeljsko popoldne se je zbralo lepo število pogumnežev – skakalcev ter njihovih navijačev, ki so prišli iz različnih krajev polhograjske doline ter njene širše okolice. Tekmovanje ima tu sicer že zavidljivo tradicijo, celo daljšo kot planiška letalnica. Polhograjsko skakalnico sta že leta 1958 skonstruirala brata Peklaj Franc in Lojze in prav sama dva sta jo tudi prva preizkusila. Poleg njiju so se že istega leta po njej spustili še nekateri pogumni Pograjci. Nekaj let kasneje so skakalnico opremili še s sodniškim stolpom ter jo še nekoliko izpopolnili, kar skakalnici daje že prav profesionalno podobo. Skoki so se v vseh teh letih Polhovega Gradca že dodobra prijeli. Če le je bilo snega dovolj so pripravili tekmovanje, zato se je tudi letos pod skakalnico znašlo kar nekaj nekdanjih skakalcev oziroma veteranov, ki so z občudovanjem spremljali skakalce, nekateri so skupaj s publiko delili svoje spomine. Nekaj pomembnih napotkov, predvsem pa varnega pristanka je tekmovalcem, tokrat kot gledalka, zaželela Urša Bogataj, ki danes kot slovenska reprezentantka uspešno nastopa na mladinskih svetovnih tekmovanjih, le nekaj let nazaj pa je na tej skakalnici okusila adrenalin smučarskih skokov, ki jo je iz rekreativnega skakanja popeljal v čisto pravi svet profesionalnega športa.

Odprtje dogodka je potekalo po protokolu kot smo ga vajeni iz televizijskih prenosov najelitnejših svetovnih smučarskih poletov. Spusti zastav, ki so jih z mize skakalnice ponesla polhograjska dekleta – Nika Janša slovensko, Maruša Nartnik občinsko in Klara Rihar zastavo Evropske unije. Zastava ŠRD Polhov Gradec pa je kot zadnja zaplapolala nad prizoriščem, z Lovrenca jo je namreč s padalom prinesel Klemen Plestenjak. Sledila je slovenska himna v izvedbi Janje Janša ter pozdrav župana občine Franca Setnikarja. Ves čas sta nad dogajanjem, tako na mizi skakalnice kot tudi v njenem izteku, bdela reporterja Gregor Čuden in Bojan Peklaj, ki sta s komentarji poskrbela tudi za  smeh in sproščeno vzdušje pod gradom.

Za uradnim delom so se po poizkusni seriji starejših skakalcev po naletu male skakalnice prvi spustili otroci do deset oziroma do štirinajst let starosti. V prvi kategoriji pionirjev je najdaljši skok dosegel Štefan Čepon, po daljavi skoka sta mu sledila Nik Bergant in Filip Čepon. V kategoriji mlajših mladincev je na najvišjo stopničko stopil Jakob Škrjanec, na drugo Tilen Velkovrh, na tretjo pa Kristjan Božnar. Starejši od štirinajst let so se spustili po trideset metrski skakalnici, in to kar trikrat. Najprej so se preizkusili v poizkusni seriji, nato pa sta sledili še dve tekmovalni. Najdaljšo daljavo dneva je z dvaintridesetimi metri zabeležil Miha Herberle, ki je poleg absolutne daljave dneva dosegel prvo mesto v kategoriji do osemnajst let. Nekaj metrov krajša sta bila Nejc Černivec na drugem in Krištof Janša na tretjem mestu. V najštevilčnejši članski kategoriji pa se je z najdaljšim skokom zmage veselil Anže Bešter, na zmagovalnih stopničkah pa sta se mu pridružila Klemen Japelj na drugem in Nejc Lončar na tretjem mestu. Vsi najboljši so za svoj pogum in daljavo skoka prejeli pokale in simbolične nagrade, ki so jih prispevali sponzorji. Tem in vsem, ki so tako ali drugače pomagali pri izvedbi prireditve ter seveda pridnim delavcem, ki so pomagali pri pripravi skakalnice in prireditvenega prostora, se organizator iskreno zahvaljuje.

Pogled na dobro pripravljeno skakalnico, atraktivni skoki, ki na srečo niso terjali nobenih poškodb, le nekaj padcev, predvsem pa prijetno druženje in zadovoljni obrazi udeležencev ter gledalcev so tisto, za kar se je bilo organizatorju vredno potruditi. In kot obljublja njihov vodja Jure Gerjolj, se za prihodnost skokov v Polhovem Gradcu ni bati, pričakujemo lahko le še kakšno popestritev. Kaj naj to pomeni, naj ostne skrivnost do naslednjega leta, ko se pod gradom spet srečamo.

 

Nadja Prosen Verbič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
21.10.2017 | Kultura
Damski orkester

Bodite prvi pri oddaji mnenja.