Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 24.06.2017

pretežno oblačno
Ponoči in zjutraj bo delno jasno s spremenljivo oblačnostjo. Nekatere nevihte se lahko zavlečejo tudi v večerni čas. Najnižje jutranje temperature bodo od 17 do 22, v alpskih dolinah okoli 14 stopinj C.
21°C | 33°C
nedelja, 25.06.2017
21°C | 29°C
ponedeljek, 26.06.2017
17°C | 31°C
torek, 27.06.2017
17°C | 32°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 33°C
Opozorila
Petek, 23.6.2017 ob 20h
Zvečer so še možne močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra, ni izključen tudi pojav toče. Ob tem so možni porasti hudourniških voda.
21°C
33°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Prihaja najboljši ledni plezalec na svetu ......


ŠPORT

| |
10.04.2015      7:44
A A

Prihaja najboljši ledni plezalec na svetu Klemen Premrl


Osnovna šola Polhov Gradec v sodelovanju s Krajevno skupnostjo Polhov Gradec pripravlja serijo zanimivih predavanj, pogovorov in koncertov, ki se bodo mesečno izmenjavali v dvorani Jakoba Trobca v Polhovem Gradcu. Gre za srečanja z izjemnimi ljudmi, ki so se s svojim talentom, trdim delom in odločnostjo že dotaknili zvezd na nebu, ali pa bomo o njih prav gotovo kmalu slišali. Svojo navdihujočo zgodbo so pripravljeni deliti z nami, zato verjamemo, da ne boste zamudili nobene izmed njih.


Deli:

Prireditve bodo brezplačne, vaši prostovoljni prispevki pa so namenjeni Šolskemu skladu OŠ Polhov Gradec.

Prvi pogovor bo na vrsti že v petek, 17. aprila 2015,ob 18. uri v dvorani Jakoba Trobca v Polhovem Gradcu. Naš gost bo najboljši ledni plezalec na svetu, KLEMEN PREMRL, ki je preplezal že vseh pet trenutno najtežjih lednih ali kombiniranih smeri na svetu.

 

Ameriški proizvajalec akcijskih kamer GoPro je enega izmed promocijskih videov snemal tudi na Grenlandiji. Ledene gore so zelo krhke in le največji mojstri lednega plezanja se lahko spopadejo s tako zahtevnim in nevarnim izzivom. Na ledeno goro sta se odpravila dva Slovenca, Tržičana Klemen Premrl in Aljaž Anderle: GoPro: To Climb An Iceberg in 4K

 

»Vedno sem si želel plezati na ledeno goro. Toda tega dejansko nihče ne počne. Ledene gore so izredno nepredvidljive. Nihče ne ve, kako trdne so in kako se bodo odzvale,« pravi Klemen Premrl.

 

Kako je bilo na ledeni gori, kako se pleza po kapnikih slapov, kakšne so podzemne jame na Islandiji, zakaj mu led ne pride do živega in še mnogo zanimivega boste izvedeli na petkovem srečanju!

 

Srečanja pripravljata: Katja Premrl in Darinka Orel
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 449
Izšla: 29.05.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.