Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 20.01.2018

pretežno oblačno
Popoldne bo večinoma delno jasno, občasno ponekod tudi zmerno do pretežno oblačno. Zvečer se bo od zahoda pooblačilo. Najvišje dnevne temperature bodo od 1 do 7, na Primorskem do 10 °C.
1°C | 5°C
nedelja, 21.01.2018
2°C | 9°C
ponedeljek, 22.01.2018
-1°C | 6°C
torek, 23.01.2018
0°C | 9°C
sreda, 24.01.2018
-2°C | 7°C
Opozorila
Sobota, 20.1.2018 ob 12h
Dodatnega opozorila ni.
1°C
5°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

V Polhovem Gradcu smo pomagali prizadetim v ......


SOSED SOSEDU

| |
17.06.2014      10:10
A A

V Polhovem Gradcu smo pomagali prizadetim v poplavah na Balkanu


Obilno deževje, ki je v mesecu maju zajelo velik del Balkana, je za seboj pustilo opustošenje in katastrofo. Številni so ostali brez strehe nad glavo, brez osnovnih življenjskih dobrin, brez doma, izginile so številne ceste, plazovi so spremenili videz celih vasi. Poročila, ki so prihajala s teh območij, so nas pretresla in v nas zbudila čut za solidarnost in pomoč. V Sloveniji smo se na stisko hitro odzvali, organizirale so se številne dobrodelne akcije in dogodki za zbiranje pomoči.


Organizacijo zbiranja pomoči in izvedbo akcije so podprli Krajevni odbor Rdečega križa Polhov Gradec, Župnija Polhov Gradec in Župnijska Karitas, KS Polhov Gradec, KS Črni Vrh, OŠ Polhov Gradec, gasilska društva ter ostala domača društva.
Organizacijo zbiranja pomoči in izvedbo akcije so podprli Krajevni odbor Rdečega križa Polhov Gradec, Župnija Polhov Gra...
Deli:

Solidarnosti smo se pridružili tudi v Polhovem Gradcu. Zbiralna akcija za pomoč prizadetim je potekala na različnih lokacijah. Pomoč ste mnogi darovali v trgovini Mercator in trgovini Kmetijska zadruga Polhov Gradec, zbirali smo jo tudi 26. in 27. maja na zbirnem mestu "pri Pratkarju". Številni pa ste se dobrodelni akciji pridružili na pobudo in povabilo Osnovne šole Polhov Gradec. Več kot 3.000 kg zbrane pomoči v obliki vode, hrane in drugih nujnih življenjskih potrebščin smo odpeljali v humanitarni center Območnega združenja Rdečega križa Ljubljana.

Prav tako je potekalo zbiranje finančnih sredstev. Prek Župnijske Karitas ste za namen poplav na Balkanu darovali 840 EUR. Sredstva so bila nakazana na Slovensko Karitas, ki sredstva usmerjeno namenja prizadetim območjem prek Caritas BIH in Caritas Srbije. Za namen pomoči v poplavah smo pri nedeljski maši 1. junija z nabirko zbrali še 1.515 EUR. Tretjina tega zneska je bila namenjena župniji Kolibe v Bosni, s katero Župnija Polhov Gradec sodeluje že dlje časa. Preostali dve tretjini sredstev pa sta se prek ljubljanske nadškofije usmerili na škofiji Beograd in Sarajevo za namen pomoči prizadetim ob poplavah.

Vsem, ki ste se odzvali, pomagali, prispevali in podprli akcijo zbiranja pomoči, se iskreno zahvaljujemo. Naša pomoč se je pridružila številnim konvojem in zbranim denarnim prispevkom za vse, ki na poplavljenih območjih na Balkanu potrebujejo našo pomoč.

Veseli pa smo lahko tudi, da smo stopili skupaj in se odzvali klicu solidarnosti. Pri izvedbi dobrodelne akcije ste sodelovali in pomagali številni posamezniki in družine. Organizacijo zbiranja pomoči in izvedbo akcije pa so podprli Krajevni odbor Rdečega Križa Polhov Gradec, Župnija Polhov Gradec in Župnijska Karitas, KS Polhov Gradec, KS Črni Vrh, OŠ Polhov Gradec, gasilska društva ter ostala domača društva.

 

V imenu organizatorjev zbrala in zapisala:

Ana Oblak
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 455
Izšla: 18.12.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.01.2018 | Kultura
Svetniki
20.01.2018 | Kultura
Svetniki
21.01.2018 | Kultura
Voden ogled Muzeja pošte in telekomunikacij za seniorje

Bodite prvi pri oddaji mnenja.