Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 23.01.2018

delno oblačno
Danes bo povečini sončno, sprva v vzhodni Sloveniji še zmerno do pretežno oblačno. Najvišje dnevne temperature bodo od 4 do 9, na Primorskem do 12 °C.
-1°C | 8°C
sreda, 24.01.2018
-1°C | 11°C
četrtek, 25.01.2018
-1°C | 8°C
petek, 26.01.2018
7°C | 12°C
sobota, 27.01.2018
6°C | 12°C
Opozorila
Torek, 23.1.2018 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
-1°C
8°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Tabor v briških termah


SOSED SOSEDU

| |
18.09.2014      10:21
A A

Tabor v briških termah


Med letošnjimi počitnicami smo briški otroci zelo uživali v Termah Briše. Od 14. do 18. julija smo si popolnoma sami organizirali tabor. Takoj na začetku smo si izdelali taborniške rutke, da smo bili videti kot pravi taborniki. V šotorih smo prespali štiri noči.


Deli:

Ko je šel dan proti večeru, smo zakurili ogenj in ob njem po navadi na palicah pekli hrenovke. Pripravili smo se tudi na grožnjo s krajo zastave. Za »kradljivce« smo napolnili vodne balončke in dve posodi z vodo. Vsako noč smo tako nekateri stražili. Če kdo ni mogel spati, se nam je z veseljem pridružil.

Vsako jutro, takoj ko smo vstali, smo šli na bližnjo kmetijo po mleko in tudi v trgovino, kjer smo nakupili, vse kar smo potrebovali za zajtrk. Vsak od nas je za kaj poskrbel. Nekdo za hrano, kdo drug za mleko, gorenje ognja ... nekateri so celo izdelali lesene stopničke, ki so vodile do vode, pa tudi za preostale se je kaj našlo. Zgradili smo jez, kjer smo nato pomivali posodo. Poskusili smo tudi z lovljenjem rib v potoku, vendar nam zaradi neizkušenosti ni uspelo uloviti nobene.

Tudi pranje umazanih oblačil smo opravili kar v bližnjem potoku in jih nato dali sušit na vrvico. Ker je bilo pri obrokih hrane zmeraj preveč, je bilo treba izdelati kompostnik, da smo ostanke imeli kam odlagati.

Poskrbeli smo, da nismo imeli preveč prostega časa. Vsak od nas je bil zadolžen, da pripravi svojo delavnico, ki jo je potem tudi vodil in izpeljal do konca. Kot na televiziji smo tudi mi organizirali tekmovanje talentov. Vsak tabornik je nastopil s svojo točko.

Predzadnjo noč so nam »tatovi« prišli ukrast zastavo. Bilo je fino, saj smo jih zasuli z vodnimi balončki. Oni so bili mokri, mi pa tudi. Ker so to storili za zabavo, so nam naslednji dan zastavo vrnili.

Na žalost nam jo je v veliki meri zagodlo vreme, tako da smo se v naših termah lahko na hitro osvežili le enkrat. V vseh dneh je padlo tudi kar nekaj dežja, a smo se kljub temu zabavali – v šotorih, ob družabnih igrah. Prav nič nas ni bilo strah, saj nas je bilo devet.

Tabora smo se udeležili Nika Dolinar, Maša Dolinar, Ana Koprivec, Manca Koprivec, Maja Bogataj, Janja Dolinar, Tadej Dolinar, Samo Laznik in Lara Stanovnik. Zelo dobro smo se razumeli in zelo dobro imeli, zato smo sklenili, da bomo imeli med naslednjimi počitnicami tudi tabor, zraven pa verjetno še nekaj prijateljev, ki jih letos ni bilo med nami.

 

Maja Bogataj
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!