Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 24.11.2017

delno oblačno
Ponoči bo predvsem v zahodnih krajih zmerno do pretežno oblačno, več jasnine pa bo proti vzhodu, kjer bo zjutraj lahko po nekaterih nižinah nekaj megle. Jugozahodnik bo prehodno ponehal. Najnižje jutranje temperature bodo od 0 do okoli 6, v zatišnih legah severne Slovenije okoli -2, ob morju 10°C.
3°C | 15°C
sobota, 25.11.2017
6°C | 12°C
nedelja, 26.11.2017
4°C | 5°C
ponedeljek, 27.11.2017
-2°C | 5°C
torek, 28.11.2017
-3°C | 6°C
Opozorila
Četrtek, 23.11.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
15°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Prvi natečaj za najboljšo domačo obrt


SOSED SOSEDU

| |
17.03.2014      10:15
A A

Prvi natečaj za najboljšo domačo obrt


Izginjanje tradicije domače obrti predstavlja velik problem slovenske družbe. V Sloveniji je veliko spretnih in izkušenih starejših, ki v svojem prostem času izdelujejo čudovite izdelke domače obrti. Obenem nas skrbi visoka brezposelnost med mladimi, ki sicer obvladajo moderno tehnologijo, a nimajo pravih zaposlitvenih priložnosti.


Deli:

Ker pravijo, da ''na mladih svet stoji,'' bomo pri ekipi  EtnoART povezali obe generaciji in obudili zanimanje za tradicionalno slovensko obrt, tako da bomo postavili spletno trgovino z izdelki izpod rok starejših.  Da bomo izbrali izdelke, ki se bodo predstavili v spletni trgovini organiziramo 1. natečaj za najboljšo domačo obrt, ki bo potekal do 11. aprila 2014. ''Vabljeni so vsi, ki ustvarjajo zanimive in izvirne izdelke domače obrti, na primer čipko, igrače, lesene, tkane, keramične in tudi kulinarične izdelke, itd. To je enkratna priložnost, da jih pokažejo širši javnosti,'' pojasnjuje  članica ekipe EtnoART, Meta Pezdir. Ob koncu natečaja bomo izbrali deset najboljših izdelkov. Nagrada izbrancem bo predstavitev v spletni trgovini EtnoART, kjer bodo izdelki na voljo za prodajo širši javnosti. ''To, da se zavedamo mladi naše povezanosti s starejšimi, je ključna sestavina medgeneracijskega sodelovanja,'' dodaja Urška Maček, prav tako članica ekipe EtnoART. Na StartupDays v Novem mestu  smo prejeli tudi nagrado za največji družbeni vpliv. V EtnoART-u verjamemo, da bo odziv na povabilo velik, predstavnike medijev pa vljudno vabimo, da s starejšimi delijo naše povabilo  k sodelovanju ter povezavo do naše spletne strani: www.etnoart.si .
Priloge:
PDF
etnoart-pravila-natecaja.pdf
22919_etnoart-pravila-natecaja.pdf (148,24 KB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 453
Izšla: 30.10.2017

Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.