Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.10.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo na zahodu zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko rosi. Drugod bo dokaj sončno z nekaj zmerne oblačnosti. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 22 stopinj C.
8°C | 18°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 13°C
torek, 24.10.2017
4°C | 16°C
sreda, 25.10.2017
7°C | 13°C
Opozorila
Sobota, 21.10.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
18°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Pomladansko urejanje grajskega parka


TURIZEM, SOSED SOSEDU

| |
29.05.2013      9:20
A A

Pomladansko urejanje grajskega parkaZa urejenost rož in zelenja v grajskem parku letos skrbi podjetje Lavanda.
Za urejenost rož in zelenja v grajskem parku letos skrbi podjetje Lavanda.
Deli:

Pomlad smo letos pošteno čakali, saj je v naše kraje prišla razmeroma pozno. Toda kaj hitro je nadoknadila zamujeno. Topli sončni žarki so obsijali travnike in vrtove ter poskrbeli, da so ti pisano zacveteli in bujno pognali. Zato si je večina podeželskih ljudi že vzela nekaj časa za urejanje domače zunanje okolice.

Grajski park, s katerim se ponaša Polhov Gradec, prav tako potrebuje redno oskrbo in nego. Podjetje Lavanda, Marjan Žvokelj, s. p., ki letos skrbi za urejenost rož in zelenja v parku, je aprila in maja v njem preživelo kaj nekaj časa. Zamenjali so nekaj stebelnih vrtnic, ki so tekom dolge zime pozeble, poskrbeli so za lepo ureditev kapele pred vhodom na grajsko dvorišče, uredili nasad cvetličnih gredic na grajskem dvorišču, kar precej pa so se zamudili s pletjem žive meje. Javni delavci pa so pokosili travo.

Tako bo grajski park kmalu kot iz škatlice, pripravljen za začetek poletnih aktivnosti v njem. Ponudba teh bo letos res pisana. Poleg številnih sobotnih porok bo vsak konec tedna odprta knjižnica pod krošnjami, ki bo letos obogatena še s tematskimi in glasbenimi vložki, v parku pa se bo odvilo tudi nekaj koncertov in drugih prireditev. Skratka, grajski park bo znova zaživel, in prav je tako.

 

Nadja Prosen Verbič

Foto: npv
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
21.10.2017 | Kultura
Damski orkester

Bodite prvi pri oddaji mnenja.