Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 22.07.2017

pretežno jasno
Popoldne bo povečini sončno. Ponekod bo pihal jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 29 do 35 stopinj C.
20°C | 33°C
nedelja, 23.07.2017
19°C | 34°C
ponedeljek, 24.07.2017
20°C | 26°C
torek, 25.07.2017
16°C | 21°C
sreda, 26.07.2017
13°C | 24°C
Opozorila
Sobota, 22.7.2017 ob 14h
Danes in jutri bo po nižinah sredi dneva in popoldne velika toplotna obremenitev.
20°C
33°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Pomlad je tu


SOSED SOSEDU

| |
14.03.2016      8:15
A A

Pomlad je tu


Dajmo danes malce drugače. Vzneseno, pomladno.


Deli:

Misel na prihajajočo pomlad nas često navdaja z optimizmom. Najbrž zato, ker se tedaj prebuja narava, lepši in bolj sončni pa so tudi dnevi. Travniki in drevesa ozelenijo, cvetice pa nas razveselijo s cvetovi tisočerih barv in vzorcev. Pogled skozi okno je lepši in če je okolica prijetnejša, moramo biti boljše volje tudi mi.

No, bi morali biti. Če ne bi imeli težav v službi, družbi, državi in še kje. Življenje je danes često posejano s toliko problemi, da zlahka pozabimo na pozitivne dražljaje, ki nam jih prinaša pomladno prebujanje planeta.

Nis(m)o redki, ki ob tem pomladnem (ponovnem) začetku leta namesto zadovoljnega nasmeha pomislijo predvsem na to, da je leto spet naokoli. 'Kako čas beži' in 'Pa sem spet leto starejši' sta (pre)večkrat izraženi misli. Navdušenje nad pomladjo je šele v drugem planu.

Kakor koli. Včasih ni napak zamenjati zorni kot. Kajti, kar je za nekoga dobro, je za drugega (lahko) slabo. In obratno. Kakor je vroč poletni sončni dan za turista predpogoj za dober dopust, je poletna nevihta za poljedelce lahko pravo odrešenje. In kakor je dobro upravljanje z državo za tajkune prava mora, je slaba in neodločna vlada za kapitalske centre moči iz ozadja pravi raj na zemlji.  

Če torej ob prihodu pomladi ugotavljamo, da čas hitro mineva, posledično spoznavamo tudi to, da nič ni večno. In kaj ni to po svoje ohrabrujoče? Da niso večni ne slaba volja, ne sušno poletje, ne deževen april. In tudi slaba vlada ne.

Svet in čas se že dolga tisočletja obračata, le droben trenutek se tudi sami obračamo z njim. Kar je slabo, mine. Kar je dobro in prijetno, tudi mine, a hkrati ostane zapisano – v spominu. Tam, kjer se na koncu nabere tisoč prijetnih trenutkov, ki nam (so)ustvarjajo naš dan, in nam omogočajo, da ob pomladnem dnevu pomislimo predvsem na to, da je treba tudi današnji dan – maksimalno izkoristiti. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 450
Izšla: 26.06.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.