Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 21.07.2017

delno oblačno
Ponoči bo precej jasno, le na severu bo več oblačnosti. Ob meji z Avstrijo ni povsem izključena kakšna ploha ali nevihta. Najnižje jutranje temperature bodo od 14 do 20 stopinj C.
18°C | 33°C
sobota, 22.07.2017
19°C | 34°C
nedelja, 23.07.2017
18°C | 34°C
ponedeljek, 24.07.2017
19°C | 32°C
Opozorila
Četrtek, 20.7.2017 ob 19h
Do ponedeljka bo po nižinah sredi dneva in popoldne velika toplotna obremenitev.
18°C
33°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Občni zbor Društva upokojencev Dobrova


SOSED SOSEDU

| |
18.03.2014      8:00
A A

Občni zbor Društva upokojencev Dobrova


Tudi letos smo imeli v mesecu februarju občni zbor v prostorih Osnovne šole Dobrova. Letos je za uvodni program poskrbel Ansambel Dolomiti Slavka Zorca, osnovna šola pa je poleg prostorov poskrbela za ozvočenje.


Deli:

Iz poročila predsednika društva je bila razvidna velika aktivnost društva v preteklem letu, število dejavnosti se iz leta v leto povečuje. Organiziranih je bilo 6 izletov in 12 pohodov, marca lani pa je bila ustanovljena nova sekcija, "Nordijska hoja" pod mentorstvom Slavka Ogrizka, ki ima 21 stalnih udeležencev. Kot obliko dobrega sodelovanja s šolo naj omenim tudi enotedensko prisotnost na cestnih križiščih ob začetku novega šolskega leta, da se šolarjem omogoči varna pot v šolo. Seveda pa so se nadaljevale stare dejavnosti, kot so likovna delavnica pod vodstvom Anke Tomšič in akademskega slikarja Lovra Inkreta, delavnica izdelave suhega cvetja, vsakoletni piknik v juniju in še bi lahko našteval.

Najpomembnejši dogodek pa je bila proslava ob 60-letnici društva. Sam kulturni program se je izvedel na profesionalni ravni, tako da se ga bodo vsi navzoči, bilo jih je 250, spominjali še dolgo. Tu bi posebej izpostavil našega člana Matka Zdešarja, ki je zasnoval celoten program in ga tudi vodil.

Ponosni pa smo tudi na izdajo biltena, ki zajema življenje in delo društva vse od ustanovitve leta 1953. Poleg petčlanskega uredniškega odbora tukaj izstopa vloga Milene Malovrh kot lektorice in oblikovalke biltena.

Kot osnova za nadaljnje dejavnosti je bil sprejet program, ki tudi v prihodnje daje prednost obiskom bolnih članov in članic, ki bivajo v domovih za starejše, in tistih, ki praznujejo visoke jubileje. Vsem članom bomo omogočali razne aktivnosti in udeležbo na organiziranih pohodih, izletih, predavanjih, raznih tečajih in delavnicah, posebnih praznovanjih in pikniku. Namen je seveda druženje in izmenjava življenjskih izkušenj.

Za naše društvo je značilno, da je velika večina članov aktivnih. Tistim, ki so še posebej prispevali k društvenemu delu, pa so bila podeljena društvena priznanja. Med nagrajenci so bili Jožica Dolinar, Valerija Mihevc, Andrej Končan, Mili Rožnik, Rajko Komat in Marjan Jovan.

Občnega zbora se je udeležil tudi župan Občine Dobrova - Polhov Gradec, g. Franc Setnikar, ki mu je društvo ob tej priložnosti izreklo zahvalo za materialno in moralno pomoč pri delovanju. Navzoči so bili tudi predsednik KS Dobrova Marjan Pograjc, predsednik območne skupnosti DU Vič - Rudnik Tone Slak ter predsedniki drugih društev upokojencev: Matko Zdešar (Horjul), Matija Golc (Polhov Gradec), Tončka Filipič (Vrzdenec) in Stane Hribar (Kozarje). Vsi povabljenci pa so pohvalili veliko aktivnost našega društva, posebno predsednika Toneta Tomšiča.

Ob zaključku občnega zbora sta zbrane čakala prigrizek in pijača, ki so jo postregle pridne roke članic društva. Za zabavo je igral Ansambel Dolomiti. Za ureditev prostora srečanja pa so poskrbeli vitalni člani.

 

Rajko Komat

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 450
Izšla: 26.06.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.