Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 20.11.2017

delno oblačno
Ponoči bo pretežno jasno. Ponekod po nižinah bo spet nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od -5 do 0, v alpskih dolinah do -8, ob morju okoli 4 °C.
-1°C | 9°C
torek, 21.11.2017
0°C | 10°C
sreda, 22.11.2017
5°C | 12°C
četrtek, 23.11.2017
5°C | 12°C
petek, 24.11.2017
7°C | 11°C
Opozorila
Nedelja, 19.11.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
-1°C
9°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Najbolj zagrizeni na zaključek tudi ob ......


SOSED SOSEDU

| |
11.02.2014      10:25
A A

Najbolj zagrizeni na zaključek tudi ob začetku ujme


Sobota, 1. februarja 2014, bo marsikomu ostala v spominu zaradi ujme, ki nas je prizadela. Več kot 45 udeležencev zaključne delavnice Živimo zdravo pa si bo ta dan zapomnilo tudi po odličnem vsebinskem in zabavnem programu tega dogodka.


Mladi in starejši so uživali ob ogledu lutkovnega filma Živimo zdravo.
Mladi in starejši so uživali ob ogledu lutkovnega filma Živimo zdravo.
Deli:

Po štirih mesecih se je naše druženje na temo zdravega življenja končalo. Čakala nas je le še zaključna delavnica, katere se je veselil prav vsak posameznik, saj je napovednik programa obljubljal zanimive vsebine in delavnice tudi za najmlajše. 

Zaključna delavnica se je odvijala kar na dveh lokacijah v Polhovem Gradcu. Avla Osnovne šole Polhov Gradec je tako gostila udeležence, ki jih je zanimala nordijska hoja in tematika preprečevanja raka. Za dinamičnost delavnice je poskrbel praktičen preizkus nordijske hoje po samem Polhovem Gradcu. 

Na drugem prizorišču, v športni dvorani v Polhovem Gradcu, pa se je odvijalo druženje ob gibanju. Tako najmlajši kot starejši so se za začetek lahko preizkusili v športnem plezanju s Plezalnim klubom Grif. Nekateri najmlajši so se odločili, da se bodo poučili o zdravem življenju prek lutkovnega filma. Zanimivo pa je, da so bili nad filmom navdušeni celo odrasli. Marina, udeleženka delavnice, je po ogledu filma dejala, da bi si ga moral ogledati prav vsak, od najmlajših do najstarejših. "Na zelo preprost in praktičen način film povzame bistvo, kako in zakaj je treba zdravo jesti, kaj pomeni gibanje za naše življenje, zakaj je pomembna higiena. Najbolj me je navdušilo, da smo se prek filma naučili zgodbico za pravilno umivanje rok," je še povzela ob koncu. 

Za zaključek je sledilo čarobno potovanje z glasbo okoli sveta. Avtor predstave Andrej Stermecki poje, pleše, se oblači v ljudska oblačila in igra na 24 različnih avtohtonih glasbenih inštrumentov z vseh koncev sveta. Prikazal nam je 50 etnoloških eksponatov in z značilnimi živalicami iz pliša ponazoril življenje in običaje zanimivih ljudstev s petih kontinentov. Udeleženci pa so imeli priložnost nastopiti tudi na modni reviji ljudskih oblačil. Zabave tako ni manjkalo. 

Tiste najbolj zveste udeležence pa je čakala le še podelitev priznanj. Tisti, ki so redno obiskovali delavnice, so prejeli čisto pravo priznanje, s praktično nagrado, ki jim bo prišla prav vsak dan, pri pripravi zdravih obrokov. Da pa je zaključna delavnica imela vse elemente delavnic, je Miha, kuhar Osnovne šole Polhov Gradec, poskrbel za pripravo zdravega kosila. Vse udeležence je pričakal topel obrok in prav vsi so ga pohvalili.

V obdobju štirih mesecev se je zvrstilo kar 12 delavnic, od tega dve kuharski in tudi dve v organizaciji domačinov. Delavnice so se, tudi po začetnih napovedih, izkazale za izjemno dobro sprejete in z zanimivo tematiko za občane.  Da so bile kakovostne, je pokazala tudi stalna udeležba, v povprečju pa je delavnico obiskalo okoli 25 ljudi. Tudi Lea Peternel z Zavoda za zdravstveno varstvo je potrdila, da so bile delavnice v občini edinstvene in unikatne: "Glede na statistiko zdravstvenega stanja posameznih regij se ZZV odloči za izvedbo in organizacijo delavnic, saj želimo na ta način okrepiti zavedanje o zdravem življenju in tudi dvigniti zdravstveno raven. Občina Dobrova - Polhov Gradec je iz drugega razloga že izstopala pri teh kriterijih. Bila je prva in do sedaj edina, ki je zavod kontaktirala sama in izrazila željo za izvedbo delavnic. Kar je dober pokazatelj, da je županu in vsem ostalim sodelavcem mar za zdravje občanov. To je izredno pohvalno in občudovanja vredno." Poleg programa, ki ga je pripravil zavod, je občina izstopala po sodelovanju. Že sama izvedba na dveh lokacijah, na Dobrovi in v Polhovem Gradcu, je posebnost delavnic. Namen tega je bil, da se k udeležbi privabi čim več zainteresiranih. Druga posebnost, ki je še odlikovala delavnice na našem koncu, je soudeležba domačinov pri izvedbi dveh delavnic, na temo zelišč (v izvedbi mag. Marjetke Ferlan) in folklore, ki so jo organizirali člani folklorne skupine Grof Blagaj. 

Kot že rečeno, so udeleženci delavnice sprejeli z odprtimi rokami in bili z izvedbo izredno zadovoljni. Marija Bizjan, udeleženka programa in prejemnica priznanja, je ob zaključku dejala: "Poleg zanimivih tematik, ki so jih pripravili, sem bila navdušena tudi nad meritvami dejavnikov tveganja, ki smo jih lahko v sklopu delavnic izvedli kar dvakrat. Marsikdo se je tudi na podlagi rezultatov zamislil nad lastnim načinom življenja. Menim, da so bile meritve tudi dodana vrednost, saj le na podlagi izkušenj lahko posamezniki dojamejo, kaj dejansko tvegajo. Zanimivo pa je, da so bili rezultati druge meritve pri nekaterih boljši kot prvi, kar mi da misliti, da so bile delavnice izjemno kakovostne in uspešne."

Na občini obljubljajo, da bodo delavnice ponovili v prihodnjih letih. Seveda v nadgrajeni in izpopolnjeni različici. "V izvedbi, ki bo občanom prinesla novega znanja in novih izkušenj, saj nam je mar za zdravje občanov," je dejal župan Franc Setnikar ob zaključnem govoru.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 453
Izšla: 30.10.2017

Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
November 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.11.2017
Danes ni dogodkov.
26.11.2017 | Kultura
Bil je škrjanec, ponovitev

Bodite prvi pri oddaji mnenja.