Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 20.01.2018

pretežno oblačno
1°C | 5°C
nedelja, 21.01.2018
1°C | 8°C
ponedeljek, 22.01.2018
-2°C | 5°C
torek, 23.01.2018
-1°C | 7°C
sreda, 24.01.2018
-2°C | 10°C
Opozorila
Petek, 19.1.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
1°C
5°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Na znano cesto stopi – Ansambel Bitenc


SOSED SOSEDU

| |
01.07.2013      18:44
A A

Na znano cesto stopi – Ansambel BitencDeli:

Že tretja CD-plošča v petih letih je dokaz, da Ansambel Bitenc pridno ustvarja nove pesmi in tako skrbi za pestrost narodno-zabavne glasbe. S tem sledi svoji prvotni želji, da bi ljudem dali nekaj tiste vsem dobro znane narodno-zabavne glasbe, kakršno smo pred mnogimi leti poslušali ob nedeljskem kosilu.

"Na znano cesto stopi" je najnovejša CD-plošča Ansambla Bitenc, ki so jo fantje v sodelovanju s TV Golica izdali 15. junija. Dan izida ni naključen, saj so z izdajo počastili tudi vseslovensko srečanje vasi Gabrje, ki se je letos odvijalo v njihovi domači vasi. Pred tem so pohiteli z novimi videospoti in jih za dve pesmi že posneli. Jecljava polka se je že dodobra usidrala v ušesa poslušalcev, zdaj sledi še naslovna pesem CD-plošče.

Mnogi se sprašujejo, ali se v tej glasbeni zvrsti lahko ustvari še kaj novega. Bitenci si tovrstnih vprašanj ne zastavljajo. Tako lahko na novi CD-plošči "Na znano cesto stopi" slišimo predvsem prepoznavni zvok ansambla, nekaj zahtevnejših ustvarjalnih pristopov in predvsem obilico odlične avtorske glasbe. Poleg udarnih polk in nežnih valčkov se na plošči skrivata inštrumentalni skladbi, na svoj račun bodo prišli tudi ljubitelji petja "a capella".

Franciju Rejcu, glavnemu avtorju in vodji ansambla, so se pri tokratnem projektu med avtorji pridružili tudi preostali člani ansambla, predvsem pa Marko Ciuha in Janez Sečnik, ki sta dodala nekaj svoje glasbene žilice. CD-plošča je na voljo na spletni strani Ansambla Bitenc (www.ansambelbitenc.si), v CD marketu, v prodajalnah širom po Sloveniji ter seveda pri članih ansambla.

 

UD
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 455
Izšla: 18.12.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
19.01.2018
Danes ni dogodkov.
20.01.2018 | Kultura
Svetniki
20.01.2018 | Kultura
Svetniki
21.01.2018 | Kultura
Voden ogled Muzeja pošte in telekomunikacij za seniorje

Bodite prvi pri oddaji mnenja.