Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.07.2017

pretežno oblačno
Do jutra bo dež v večjem delu Slovenije ponehal, po nekaterih nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 10 do 16, ob morju okoli 18 stopinj C.
16°C | 25°C
sreda, 26.07.2017
14°C | 25°C
četrtek, 27.07.2017
13°C | 25°C
petek, 28.07.2017
14°C | 30°C
sobota, 29.07.2017
17°C | 30°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.7.2017 ob 18h
Danes bodo nekatere nevihte spremljala krajevna neurja z nalivi in močnejšimi sunki vetra. Ni izključen tudi pojav toče. Hladna fronta bo v popoldanskih in večernih urah prešla Slovenijo.
16°C
25°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Na znano cesto stopi – Ansambel Bitenc


SOSED SOSEDU

| |
01.07.2013      18:44
A A

Na znano cesto stopi – Ansambel BitencDeli:

Že tretja CD-plošča v petih letih je dokaz, da Ansambel Bitenc pridno ustvarja nove pesmi in tako skrbi za pestrost narodno-zabavne glasbe. S tem sledi svoji prvotni želji, da bi ljudem dali nekaj tiste vsem dobro znane narodno-zabavne glasbe, kakršno smo pred mnogimi leti poslušali ob nedeljskem kosilu.

"Na znano cesto stopi" je najnovejša CD-plošča Ansambla Bitenc, ki so jo fantje v sodelovanju s TV Golica izdali 15. junija. Dan izida ni naključen, saj so z izdajo počastili tudi vseslovensko srečanje vasi Gabrje, ki se je letos odvijalo v njihovi domači vasi. Pred tem so pohiteli z novimi videospoti in jih za dve pesmi že posneli. Jecljava polka se je že dodobra usidrala v ušesa poslušalcev, zdaj sledi še naslovna pesem CD-plošče.

Mnogi se sprašujejo, ali se v tej glasbeni zvrsti lahko ustvari še kaj novega. Bitenci si tovrstnih vprašanj ne zastavljajo. Tako lahko na novi CD-plošči "Na znano cesto stopi" slišimo predvsem prepoznavni zvok ansambla, nekaj zahtevnejših ustvarjalnih pristopov in predvsem obilico odlične avtorske glasbe. Poleg udarnih polk in nežnih valčkov se na plošči skrivata inštrumentalni skladbi, na svoj račun bodo prišli tudi ljubitelji petja "a capella".

Franciju Rejcu, glavnemu avtorju in vodji ansambla, so se pri tokratnem projektu med avtorji pridružili tudi preostali člani ansambla, predvsem pa Marko Ciuha in Janez Sečnik, ki sta dodala nekaj svoje glasbene žilice. CD-plošča je na voljo na spletni strani Ansambla Bitenc (www.ansambelbitenc.si), v CD marketu, v prodajalnah širom po Sloveniji ter seveda pri članih ansambla.

 

UD
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 450
Izšla: 26.06.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.