Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 25.11.2017

oblačno
Ponoči bo predvsem v zahodnih krajih zmerno do pretežno oblačno, več jasnine pa bo proti vzhodu, kjer bo zjutraj lahko po nekaterih nižinah nekaj megle. Jugozahodnik bo prehodno ponehal. Najnižje jutranje temperature bodo od 0 do okoli 6, v zatišnih legah severne Slovenije okoli -2, ob morju 10°C.
6°C | 12°C
nedelja, 26.11.2017
4°C | 5°C
ponedeljek, 27.11.2017
-2°C | 5°C
torek, 28.11.2017
-3°C | 6°C
Opozorila
Četrtek, 23.11.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
12°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Na salamijadi presenetil česen


SOSED SOSEDU

| |
26.04.2013      9:23
A A

Na salamijadi presenetil česen


Verjetno sta temu botrovali izvirnost in estetika priprave, saj če nečemu tako zdravemu in antibiotičnemu, kakor je česen, ki je prava "tavžentrožca" za telo in duha, dodamo embalažo ter izboljšamo okus in omilimo slab zadah, je to res novica!


Deli:

Tatjana Vuković se Sloveniji in tujini že četrto leto predstavlja z unikatno ponudbo pod blagovno znamko Gaja česen. Klasično mesno ponudbo, sedemnajst suhih salam, razstavljenih v Dvoru, je dopolnila s pokušino štirih česnovih jedi, pripravljenih po receptih, ki se prenašajo in dopolnjujejo iz roda v rod. Česen je hrustljav in brez konzervansov, saj je vložen v olivnem ali bučnem olju, Tatjanina morda najekstravagantnejša domislica pa so suhe slive, polnjene s stroki česna in vložene v kis z začimbami. Palete osmih okusov niso od nikogar prevzeli, temveč so jo razvili sami in testirali najboljše kombinacije začimb. S svojimi brbončicami lahko dobrote ocenite tudi pri večjih veletrgovcih, letos pa Tatjana že pripravlja večje količine izdelkov za avstrijski trg, in sicer prek trgovinske verige Hofer, ki je po njenem mnenju bolj "fer" kot domači trgovec.

Najpomembnejša sestavina njenih gurmanskih kozarčkov je seveda česen; avtohtona ptujska sorta je žal prevelika, kitajski česen pa ni primeren zaradi nezdravega načina priprave za dolgo transportiranje, zato so izbrali špansko sorto morado, ki jo kooperanti sadijo na petih koncih Slovenije. Prva letina je rodila lani in ni bila zelo obilna, saj česen potrebuje vsaj štiri leta, da se privadi na slovensko podnebje.

 

Sebastjan Vehar
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 453
Izšla: 30.10.2017

Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.