Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 30.06.2017

pretežno oblačno
Ponoči in zjutraj bo na severnem Primorskem in Notranjskem pretežno oblačno s kakšno ploho. Drugod bo pretežno jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 16, ob morju okoli 18 stopinj C.
15°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
15°C | 26°C
nedelja, 02.07.2017
14°C | 26°C
ponedeljek, 03.07.2017
13°C | 26°C
Opozorila
Četrtek, 29.6.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
26°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Je leto naokoli ...


SOSED SOSEDU

| |
14.12.2015      8:29
A A

Je leto naokoli ...


Zgodovina se ponavlja – spet smo presenečeni! Vsako leto začnemo z zmerno mero optimizma in predvidevanji. Ko na koncu preverimo bilanco, vedno znova ugotavljamo, kako se svet vrti drugače od pričakovanj. Pa naredimo kratko bilanco na političnem področju. Gre namreč za prvo samostojno leto vlade Mira Cerarja, ki je bila izvoljena zato, da državo "spravi v red".


Deli:

Pod rubriko "saj ni res, pa je" se je gotovo pisala saga o novi, zdaj že bivši šolski ministrici. Najprej odstop ene ministrice zaradi bajnih honorarjev, nato pa avantura z ministrico za dva dni, ki jo je takoj odnesla afera s plagiatorstvom pri magistrski disertaciji. Da so dvig DDV iz začasnega spremenil v trajni ukrep, me niti ni toliko presenetilo, kot me je naslednja zgodba: vlada, ki prisega na nove moralno etične norme, je na čelo dveh ključnih mest v državnem gospodarstvu imenovala osebi, ki sta soustvarjali bančno luknjo. Marka Simonetija, nekdanjega prvega nadzornika NLB v obdobju, ko je ta banka pridelala za 2 milijardi evrov slabitev, je postavila za prvega nadzornika slabe banke. Glavnega za kredite NLB v istem obdobju Marka Jazbeca pa na čelo 13 milijard vrednega Slovenskega državnega holdinga.

Prav tako si na začetku leta ne bi mogel predstavljati, da si bo vladna koalicija drznila zavrniti kandidaturo daleč najboljšega kandidata za člana Evropskega sodišča za človekove pravice Klemna Jakliča samo zato, ker se je ustrašila za svoje favorite iz vrst sodniške nomenklature, ko bi se ti morali "stehtati" na mednarodnem prizorišču pred "žirijo", ki ni v njihovih rokah. Tudi tega si nisem predstavljal, da bo SMC brez poglobljene javne razprave posvojila idejo radikalne levice o ukinitvi spola v družinskem zakoniku. Da o šlamastiki v zvezi z arbitražo sploh ne govorim. Kar takole, po odprti liniji telefona pogovarjati se z arbitražnim sodnikom, je malce preveč celo za tiste, ki gledajo samo znanstveno-fantastične filme. Saj res, minister je bil takrat na dopustu, s katerega se ni vrnil niti po tem, ko je afera izbruhnila ...

Prav tako si pred letom dni nisem mislil, da bo našo državo prešlo več kot 300 tisoč migrantov, od katerih jih bomo samo 5 % popisali tako, kot veleva šengenska zakonodaja. In zagotovo si ni 1. 1. 2015 nihče izmed nas predstavljal, da bo Slovenija konec leta na južni meji obdana z bodečo žico. Na severu pa da nam bodo Avstrijci začeli postavljati ograjo. Zatorej, danes si ne moremo predstavljati, kaj bo čez eno leto. Lahko pa poskrbimo, da bomo dan za dnem vračali pozornost tistim, ki nam jo namenjajo, da bomo dajali tistim, ki z nami delijo, in da bomo varovali tisto, kar nam je drago. Če bo tako, bomo v naslednjem letu izpolnili vse, kar smo si zadali. In na kar lahko vplivamo. Preživite lepe božične praznike v krogu najbližjih. Pa sreče in zdravja polno 2016!
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 450
Izšla: 26.06.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.