Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 21.07.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo precej jasno, le na severu bo več oblačnosti. Ob meji z Avstrijo ni povsem izključena kakšna ploha ali nevihta. Najnižje jutranje temperature bodo od 14 do 20 stopinj C.
19°C | 32°C
sobota, 22.07.2017
19°C | 34°C
nedelja, 23.07.2017
19°C | 34°C
ponedeljek, 24.07.2017
19°C | 28°C
torek, 25.07.2017
16°C | 28°C
Opozorila
Četrtek, 20.7.2017 ob 19h
Do ponedeljka bo po nižinah sredi dneva in popoldne velika toplotna obremenitev.
19°C
32°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Hitreje do gradnje nezahtevnih objektov


SOSED SOSEDU

| |
12.03.2013      23:16
A A

Hitreje do gradnje nezahtevnih objektov


V začetku marca je bila v Uradnem listu objavljena uredba o razvrščanju objektov glede na zahtevnost gradnje.


Nova uredba objekte razvršča glede na zahtevnost gradnje, in sicer na zahtevne, manj zahtevne, nezahtevne in enostavne objekte.
Nova uredba objekte razvršča glede na zahtevnost gradnje, in sicer na zahtevne, manj zahtevne, nezahtevne in enostavne o...
Deli:

Uredba določa širši nabor preprostih objektov, za katere ni treba pridobiti gradbenega dovoljenja, in nabor nezahtevnih objektov, za katere investitor pridobi gradbeno dovoljenje po preprostejšem postopku.

Glavni namen uredbe je odprava administrativnih ovir in bremen za investitorje in upravne organe. Uredba tako določa širok nabor nezahtevnih objektov, za katere investitor pridobi gradbeno dovoljenje po preprostejšem postopku.

Nova uredba objekte razvršča glede na zahtevnost gradnje, in sicer na zahtevne, manj zahtevne, nezahtevne in enostavne objekte:enostavni objekti gradbenega dovoljenja namreč ne potrebujejo, za nezahtevni objekt se izda gradbeno dovoljenje, ki ne vsebuje projektne dokumentacije, za manj zahtevne in zahtevne objekte se izda gradbeno dovoljenje na podlagi izdelane projektne dokumentacije.

Na inšpektoratu, pristojnem za področje graditve objektov, ocenjujejo, da se bo zaradi nove uredbe število postopkov, ki jih vodijo zaradi gradnje preprostih objektov, zmanjšalo do 30 odstotkov. Na ministrstvu za infrastrukturo in prostor pravijo, da uredba na ta način uvaja neke vrste "mini legalizacijo".

Nova uredba objekte glede na zahtevnost gradnje razvršča na zahtevne, manj zahtevne, nezahtevne in preproste. Preprosti objekti gradbenega dovoljenja ne potrebujejo, za nezahtevni objekt se izda gradbeno dovoljenje, ki ne vsebuje projektne dokumentacije, za manj zahtevne in zahtevne objekte pa se izda gradbeno dovoljenje na podlagi izdelane projektne dokumentacije.

V samem Zakonu o graditvi objektov pa še vedno obstajajo ustrezne varovalke, ki preprečujejo, da bi se ti objekti gradili tako, da bi to vplivalo na njihovo varnost. Tako je npr. za gradnjo enostavnega in nezahtevnega objekta ter vzdrževalna dela, s katerimi bi se posegalo v konstrukcijo objekta oziroma v njegove nosilne dele, potrebno gradbeno dovoljenje za rekonstrukcijo.

Z novo uredbo bo pot od ideje do izvedbe cenejša in hitrejša. Morda je zdaj idealna priložnost, da svoje nezahtevne objekte v občini tudi legalizirate.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 450
Izšla: 26.06.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.