Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

pretežno jasno
Ponoči se bo od zahod zjasnilo in zjutraj bo povsod pretežno jasno. Predvsem v severni in vzhodni Sloveniji bo pihal okrepljen severni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, v zatišnih legah okoli 0 stopinj C.
4°C | 16°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 15°C
četrtek, 26.10.2017
4°C | 19°C
petek, 27.10.2017
7°C | 18°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.10.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
16°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Dan odprtih vrat PGD Hruševo


SOSED SOSEDU

| |
09.01.2014      8:02
A A

Dan odprtih vrat PGD Hruševo


V nedeljo, 17. novembra lani, je upravni odbor Prostovoljnega gasilskega društva Hruševo v gasilskem domu organiziral dan odprtih vrat. Naš namen je bil, da (predvsem mladini in njihovim staršem) prikažemo orodje in opremo, ki sta nam na voljo ob posredovanju pri nesrečah, kot so požari in poplave, ter raznih drugih nevšečnostih, ko je treba reševati ljudi oziroma jim pomagati.


Deli:

Ob tej priložnosti je potekal tudi pregled gasilnih aparatov, ki jih imajo skoraj vsa gospodinjstva in nam služijo kot pripomoček za gašenje začetnih požarov. Z udeležbo smo bili zelo zadovoljni. Prišlo je kar veliko otrok s starši, ki so z velikim zanimanjem sledili predstavitvi uporabe orodja in vozil. To so pripravili naši gasilci operativci. Prikazali so tudi, kako se rokuje z brentačami, kar so otroci tudi preizkusili. S curkom vode so s police zbijali PVC-steklenice, kar se jim zdelo zelo imenitno. Za nagrado so se z orodnim vozilom in kombijem popeljali kar nekaj kilometrov naokrog. Všeč jim je bilo tudi prižiganje signalnih in utripajočih luči ter različnih zvočnih alarmov, ki se uporabljajo na poti do morebitnih nesreč. Pravo veselje je bilo opazovati te mlade nadobudneže, kako so uživali, ko so vse to spoznavali v živo. Upamo, da bodo nekoč postali dobri in srčni gasilci, ki bodo pripravljeni pomagati ljudem, če bodo v nesreči.
Poleg pregledov gasilnih aparatov, ki jih je servisiral strokovnjak na tem področju, je poveljstvo organiziralo praktični prikaz gašenja požara z aparatom na prah. Otroci in odrasli so se lahko natančno poučili, kako poteka to zahtevno opravilo. Naši gasilci so v domu namenoma hranili aparata, ki se nista servisirala kar nekaj let. In kaj se je izkazalo? Eden se je zelo težko aktiviral, drugi pa je bil popolnoma neuporaben. Prah se je sprijel in ampula je bila popolnoma brez pritiska. To dokazuje, kako je pomembno je, da vsaj enkrat na leto pregledamo gasilni aparat, da bo gotovo deloval, če ga bomo potrebovali. 
Vse udeležencem, ki so se na akcijo odzvali, se vsi gasilci prav lepo zahvaljujemo. Še posebej pa staršem, ki so svoje otroke pripeljali na dan odprtih vrat našega PGD Hruševo. Priporočamo se tudi za naslednja leta in upamo, da ob takih priložnostih morda pridete še v večjem številu. Enemu od naših sokrajanov, podjetniku, je bila naša gesta tako všeč, da nas je častil z odlično pečenim odojkom, za kar se mu lepo zahvaljujemo.
Zahvala gre tudi vam, dragi naši sokrajani iz Hruševega, Sela, dela Gabrja, Osredka in Hrastenic, ki nas podpirate ob prireditvah in ob obisku naših gasilcev za božič in novo leto.


Za PGD Hruševo: Janez Zadnikar
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.