Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 25.11.2017

oblačno
Ponoči se bo od zahoda postopoma pooblačilo, nekaj jasnine bo zjutraj še na severovzhodu. Tam bo ponekod pihal jugozahodnik. Najnižje jutranje temperature bodo od 0 do 6, na Primorskem od 7 do 10°C.
6°C | 12°C
nedelja, 26.11.2017
4°C | 4°C
ponedeljek, 27.11.2017
-3°C | 5°C
torek, 28.11.2017
-4°C | 6°C
sreda, 29.11.2017
2°C | 2°C
Opozorila
Petek, 24.11.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
12°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Branko, novomašnik, bod' pozravljen!


SOSED SOSEDU

| |
01.08.2013      11:28
A A

Branko, novomašnik, bod' pozravljen!


Polhov Gradec, 7. julij – Za župnijo in njeno občestvo verjetno ni večjega praznika, kot je nova maša. V duhovniški stan v »naših« krajih je stopil Branko Setnikar, ki se je s starši preselil na Setnik pri Polhovem Gradcu šele v zadnjem času, ko je bil bogoslovnem semenišču in obiskoval teološko fakulteto.


Deli:

Novo mašo je bral v župnijski cerkvi Marijinega rojstva v Polhovem Gradcu, kjer ga je, po besedah spletne strani župnije Polhov Gradec pričakala taka množica ljudi, kot jih »… v naši cerkvi že desetletja ne pomnimo.« Ker je bila cerkev zanje premajhna, so pripravili prenos dogajanja na videoplatnu na prostem. Po zaključku slovesne maše je novomašnik vse goste povabil na kosilo v halo podjetja Schwarzmann.

Brankovo novomašno geslo je: »Srce govori srcu.«. Razlago gesla podaja z besedami papeža Benedikta XVI.: »Ni pravega spoznanja brez ljubezni, brez notranjega odnosa, brez globokega sprejemanja drugega. Pastir se ne more zadovoljiti s tem, da pozna imena in datume. Svoje ovce mora poznati tudi s srcem.«

Ponovitev nove maše Branka Setnikarja je bila 28. julija v župnijski cerkvi v Štepanji vasi, kjer je deloval kot bogoslovec. Več v Našem časopisu.

 

Gašper Tominc, foto: sencur.net
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 453
Izšla: 30.10.2017

Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.