Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 24.11.2017

pretežno oblačno
Danes se bo predvsem na Primorskem in Notranjskem oblačnost čez dan spet povečala. Drugod bo precej jasno. Popoldne bo ponekod spet zapihal jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 9 do 16°C.
3°C | 13°C
sobota, 25.11.2017
6°C | 12°C
nedelja, 26.11.2017
3°C | 4°C
ponedeljek, 27.11.2017
-4°C | 5°C
torek, 28.11.2017
-4°C | 6°C
Opozorila
Petek, 24.11.2017 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
13°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Od kod priteče voda v pipe?


OSNOVNA ŠOLA

| |
04.03.2013      9:31
A A

Od kod priteče voda v pipe?


Pri projektu so sodelovali vsi učenci in učenke 2. razreda podaljšanega bivanja iz OŠ Dobrova. V šolski knjižnici smo si izposodili vse razpoložljive knjige o vodi. Tri tedne so jih učenci poljubno listali in brali v razredu. Tema se jim je zdela takoj zanimiva. Opazila sem, da imajo že veliko predhodnega znanja.


Drugi OPB iz OŠ Dobrova
Drugi OPB iz OŠ Dobrova
Deli:

S temo o vodi smo dopolnili Bralno knjigo. To je projekt vseh razredov podaljšanega bivanja na šoli. Pred razredom sem prebrala knjigo Otmarja Grissemanna Potovanje vodne kapljice. Spoznali smo, kaj so oblaki, dež, megla, toča, sneg, led, podtalnica, ribnik, reke, slapovi, jezera in morje. Učenci so si izbrali en motiv in ga narisali v Bralno knjigo. Na koncu šolskega leta bomo knjige učencev razstavili v šolski avli.

Projekt smo razširili s pogovori in obiskom različnih spletni strani. Ogledali smo si črpanje podtalne vode, čistilne naprave, pot vode v ceveh pod zemljo, napeljave do pip v hišah, stanovanjih, šolah.
Učenci so spoznali, zakaj je zelo nevarno onesnaževati naravo. Največ škode za podtalnico, ki so vsi pijemo, naredijo v naravi opuščeni stari avtomobili, salonitne plošče, bela tehnika, politi strupi, nafta. Z učenci smo se sporazumeli, da bodo o nevarnosti poučili starejše ljudi in sorodnike, tudi s pomočjo lokalnega časopisa.

Poudarili smo pomanjkanje vode na Primorskem. Učenci so spoznali, da veliko družin tudi v današnjem času uporablja vodo iz vodnjaka – "štirne". Deževnica se do zbirališča oziroma vodnjaka steka s streh po žlebovih in ceveh. Na internetu smo si ogledali fotografije in risbe različnih vrst in oblik vodnjakov.

Učenci so pripovedovali o izkušnjah varčevanja z vodo poleti, na obiskih pri sorodnikih na Primorskem in na morju. Poudarili smo, da je treba z vodo varčevati povsod in vsak dan.

Likovna dela na temo Od kod priteče voda v pipe? smo razstavili na hodniku šole. Na razstavo smo povabili preostale razrede. Učenci so jim vneto razlagali opise svojih slik in novo usvojeno znanje. Dogovorili smo se, da bodo o nevarnosti onasneževanja podtalnice in o varčevanju z vodo poučili starejše ljudi in sorodnike.

 

Mentorica: Petra Šibelja Gorše

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 453
Izšla: 30.10.2017

Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.