Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 27.06.2017

oblačno
Popoldne bo delno jasno s spremenljivo oblačnostjo. Nastajale bodo krajevne padavine, deloma kot plohe, na zahodu tudi nevihte. Zapihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo 26 do 30, na vzhodu do 32 stopinj C.
17°C | 32°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 30°C
četrtek, 29.06.2017
17°C | 26°C
petek, 30.06.2017
16°C | 28°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 25°C
Opozorila
Torek, 27.6.2017 ob 12h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
32°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Materinski dan na Črnem Vrhu


ŠOLSTVO

| |
16.04.2015      18:01
A A

Materinski dan na Črnem Vrhu


Kot vsako leto smo tudi letos z vsemi učenci podružnične šole Črni Vrh načrtovali in izvedli Prireditev ob materinskem dnevu, ki smo jo posvetili vsem mamicam, ženam ter vsem krajanom Črnega Vrha. Učenci so se ves mesec marec aktivno pripravljali na ta nastop. Sami so izdelali tudi estetsko oblikovana vabila na prireditev. V sodelovanju s KD Črni Vrh smo pripravili bogat kulturni program. Prireditev smo izvedli v nedeljo, 29. marca, ob 17. uri.


Deli:

Na začetku sta vsem mamam, ženam in krajanom Nina Dolenc in Tanja Kožuh zapeli in zaigrali na kitaro ljudsko pesem Dekle, daj mi rož rdečih. Vsi učenci od 1. do 5. razreda so nastopili v dramski uprizoritvi pravljice o črnem mačku iz Mačjega mesta, o njegovi prijateljici Muci Maci, o mačjem razbojniku Čombeju ter drugih mačkih iz Mačjega mesta. Maček Muri prav letos praznuje 40-letnico, odkar ga je napisal pisatelj Kajetan Kovič. Zadnjo marčevsko nedeljo pa je maček Muri svojo srečo iskal v Mačjem mestu na Črnem Vrhu.  

Klemen Škof je na harmoniko zaigral valček Rože in polko Vrh planin. Za mladim harmonikašem pa so oder ponovno zavzeli vsi učenci od 1. do 5. razreda, ki so uprizorili pesnitev Andreja Rozmana - Roze o Urški in povodnem možu.

Nastopil je tudi otroški pevski zborček, v katerega so vključeni vsi učenci podružnične šole, in zapel repertoar svojih pesmi (Čirule, čarule, Laske si bom skravžlala, Gora ta Banerina, Muca na klavir igra, Lev). Pevska skupina KD Črni Vrh je nastopila s pesmijo Mami za rojstni dan. Za njimi pa se je predstavil in nastopil družinski trio: Mihaela, Gabrijela in Rafko Plestenjak, ki so svoje znanje igranja na inštrumente združili v skupno točko. Zaigrali so nam valček Kam le čas beži in polko Veseli Ribn'čan.

Na koncu pa smo mamam prikazali še videoposnetek, ki so ga naredili učenci v podaljšanem bivanju z učiteljico Barbaro Trnovec, s katerim smo želeli mamicam pokazati, zakaj so nenadomestljive.

Tudi zaključni nastop je pripadel mladima pevkama in kitaristkama Nini Dolenc in Tanji Kožuh, ki sta zapeli pesem Malo miru. Na koncu so učenci svojim mamicam podarili ročno izdelana darilca Cvetke, ki bodo krasila njihove domove.

Vsi učenci podružnične šole se tradicionalnih nastopov na odrskih deskah vsako leto znova veselijo. Z največjim veseljem vsako leto nastopajo na odru, da se lahko izkažejo še kje drugje kot na učnem področju. Lahko bi rekli, da jim nastopanje pred publiko in igralske veščine v petih letih šolanja na podružnici pridejo kar v kri.

 

Darja Pelko
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 450
Izšla: 26.06.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.