Logo MojaObčina.si

Dobrova-Polhov Gradec

JUTRI
3°C
-1°C
PON.
3°C
-1°C
Deli
7199

Polhograjsko na ljubljanskem vinskem sejmu

V soboto, 16. junija, med 11. in 21. uro  je bilo v centru Ljubljane spet živahno – že peta vinska pot je k sodelovanju pritegnila preko 70 vinarjev, proizvajalcev različnih delikates ter kulturnike iz vse Slovenije. Letos so se pridružili tudi nekateri gostinci izven ljubljanskega mestnega jedra, več turistično-informativnih centrov, ponudniki turističnih storitev, ki so povezane z vinom in kulinariko, ter izvajalci kulturno-umetniškega programa. Ob 11. uri so se pred Mestno hišo odvili otvoritveni nagovori s krajšim kulturno-umetniškim programom, vrhunec pa je bil že tretje leto zapored potop vina v Ljubljanico, s katerim je Druga violina obudila mit o povodnem možu. Tokrat so povodnemu možu zaupali vina vinarjev Rodice iz Trušk in Zdravka Mastnaka iz Krakovega, ki jih bo v Ljubljanici hranil vse do martinovanja, 10. novembra v Ljubljani. Med kulturniki so se predstavili papirniški pihalni orkester Vevče, pevci Društva vinogradnikov Šentjanž, Folklorna skupina COF, harmonikar Rok Šalamun, tamburaška skupina Bisernica – veterani, Reteče pri Škofji Loki, RIC Bela Krajina – folklora, harmonikar ter pevke ljudskih pesmi Trlce iz Ligojne pri Vrhniki.
Na Stritarjevi ulici pri magistratu je bila tudi stojnica Polhograjsko, občina Dobrova - Polhov Gradec se je odzvala na brezplačno vabilo TIC Ljubljana za predstavitev lokalnih izdelkov in gostincev, tako da so bili k predstavitvi povabljeni Polhograjska graščina s svojo Culo dobrot, čebelarstvo Božnar in gostilna Pratkar. Sonce je torej celo leto razvajalo trto za dober pridelek, celo soboto pa preko 5.000 navdušenih obiskovalcev, med katerimi so prevladovali tuji turisti, ki so spoznali tudi ponudbo polhograjskega!

 

Sebastjan Vehar

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!
Digitalni marketing v Slovenij