Logo MojaObčina.si

Dobrova-Polhov Gradec

DANES
22°C
5°C
JUTRI
22°C
6°C
Deli
7402

Zaprli parkirišče

Na veliko nezadovoljstvo lokalov ob glavni cesti sredi Dobrove in zaradi dejstva, da je lastnik kombija, ki prodaja sadje in zelenjavo, celo nagradil lastnika zemljišča za vsakodnevno in celodnevno parkiranje, sem raziskal ozadje postavitve belih količkov. Postavljeni so na dva metra, tako da se kaj večjega od motornega kolesa ne more izmuzniti mimo. Direkcija RS za infrastrukturo je odgovorila takole: »… zaradi zagotavljanja prometne varnosti vseh udeležencev v prometu se je možnost parkiranja na makadamskem platoju omejila s postavitvijo smernikov, saj se je s parkiranjem vozil ob cesti kot tudi z izvozi na cesto ogrožala prometna varnost vseh udeležencev in uporabnikov ceste. Raba prostora v varovalnem pasu državne regionalne ceste je omejena in izvajanje kakršnihkoli del ali posegov v tem pasu je dovoljeno samo s soglasjem Direkcije RS za infrastrukturo.« Zdaj je morda edina možnost, da se odkupi nezazidljivo zemljišče ob cesti in uredi pravo parkirišče, kar pa tudi ni enostavno, saj terja spremembo namembnosti, saj so kmetijska zemljišča zaščitena kot kočevski medvedi. Vendarle je parkirišč je na tem mestu odločno premalo, saj na razdalji 60 metrov stoji pet lokalov in še trgovina.


Sebastjan Vehar

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi