Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.09.2018

pretežno jasno
Zvečer se bodo oblaki posušili in ponoči bo pretežno jasno. Na Primorskem bo pihala večinoma šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -3 do 2, ob morju in v krajih z burjo na Primorskem od 4 do 11°C.
3°C | 16°C
četrtek, 27.09.2018
3°C | 21°C
petek, 28.09.2018
5°C | 23°C
sobota, 29.09.2018
9°C | 13°C
nedelja, 30.09.2018
6°C | 17°C
Opozorila
Torek, 25.9.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
16°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Zaprli parkirišče


NOVICE

| |
20.03.2017      8:24
A A

Zaprli parkiriščeDeli:

Na veliko nezadovoljstvo lokalov ob glavni cesti sredi Dobrove in zaradi dejstva, da je lastnik kombija, ki prodaja sadje in zelenjavo, celo nagradil lastnika zemljišča za vsakodnevno in celodnevno parkiranje, sem raziskal ozadje postavitve belih količkov. Postavljeni so na dva metra, tako da se kaj večjega od motornega kolesa ne more izmuzniti mimo. Direkcija RS za infrastrukturo je odgovorila takole: »… zaradi zagotavljanja prometne varnosti vseh udeležencev v prometu se je možnost parkiranja na makadamskem platoju omejila s postavitvijo smernikov, saj se je s parkiranjem vozil ob cesti kot tudi z izvozi na cesto ogrožala prometna varnost vseh udeležencev in uporabnikov ceste. Raba prostora v varovalnem pasu državne regionalne ceste je omejena in izvajanje kakršnihkoli del ali posegov v tem pasu je dovoljeno samo s soglasjem Direkcije RS za infrastrukturo.« Zdaj je morda edina možnost, da se odkupi nezazidljivo zemljišče ob cesti in uredi pravo parkirišče, kar pa tudi ni enostavno, saj terja spremembo namembnosti, saj so kmetijska zemljišča zaščitena kot kočevski medvedi. Vendarle je parkirišč je na tem mestu odločno premalo, saj na razdalji 60 metrov stoji pet lokalov in še trgovina.


Sebastjan Vehar
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!