Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 13.11.2018

oblačno
Ponoči bo v zahodni Sloveniji pretežno oblačno, drugod bo deloma jasno. Ponekod bo pihal jugozahodni veter.
13°C | 16°C
sreda, 14.11.2018
10°C | 14°C
četrtek, 15.11.2018
8°C | 11°C
petek, 16.11.2018
3°C | 11°C
Opozorila
Ponedeljek, 12.11.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
16°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Obnovite znanje prve pomoči


OBVESTILA

| |
09.10.2018      9:06
A A

Obnovite znanje prve pomoči


Društvo študentov medicine bo v sodelovanju z Ustvarjalnim središčem Rihard Ursini v soboto, 20. oktobra, v prostorih PGD Polhov Gradec pripravilo poligon prve pomoči z uvodnim teoretičnim predavanjem.


Deli:

Oktober je mesec požarne varnosti in ob tej priložnosti želimo v Ustvarjalnem središču Rihard Ursini pomagati osvojiti ali obnoviti veščine medsebojne pomoči. Ker nikoli ne vemo, kdaj se bomo ravno mi znašli v situaciji, ko bomo morali nuditi prvo pomoč kakšnemu starejšemu sorodniku, prijatelju ali pa neznancu na ulici, vse učence zadnje triade, dijake in študente vabimo, da se udeležite delavnice prve pomoči, ki bo v soboto, 20. oktobra, ob 10.00 v gasilskem domu v Polhovem Gradcu. Delavnico bodo vodili študentje medicine s pomočjo gasilcev.

1. Teoretični uvod s predstavitvijo posameznih primerov (srčna in možganska kap, krvavitve, zlomi, opekline, omrzline ...)
2. Praktično učenje veščin v manjših skupinah: uporaba avtomatskega defibrilatorja, temeljni postopki oživljanja na lutki, ustavljanje krvavitev ter položaj nezavestnega.
3. Če bo čas dopuščal, nas čaka še kakšno presenečenje.

Dobrodošli! Ker znanje rešuje življenja. Prijavite se lahko na povezavi https://goo.gl/forms/0xJpYpdpIdFyrYjz2 ali pa nam pišete na rihard.ursini@gmail.com. Udeležbo bomo omogočili prvim dvajsetim prijavljenim, pri čemer bodo imeli prednost učenci in dijaki.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!