Logo MojaObčina.si

Dobrova-Polhov Gradec

DANES
15°C
12°C
JUTRI
20°C
10°C
7402

Vandalizem brez primere: neznani storilci posekali drevesa pred OŠ Polhov Gradec!

Konec novembra so se neznani storilci spravili nad drevesa in drugo rastlinje v okolici osnovne šole Polhov Gradec. V noči s četrtka 18. novembra na petek 19. novembra 2021 so posekali več dreves, iz cvetličnih korit so pometali rože, travnato površino v krožišču pa so razkopali in uničili. Povzročena je bila materialna škoda, a v prvi vrsti je bilo to dejanje zoper naravo. Večina posekanih dreves je bilo posajenih leta 2019, ko so se urejale zunanje športne površine pri šoli in ostala okolica šolske stavbe. Kaj je bil povod za to dejanje, lahko le ugibamo. Občina Dobrova - Polhov Gradec in vodstvo Osnovne šole Polhov Gradec, ki je dogodek nemudoma prijavilo policiji in sprožilo kazenski pregon, dejanje ostro obsojata. Vse, ki bi karkoli vedeli o dogodku, pozivata, da o tem obvestijo policijo.

L. O.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi