Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 30.06.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo spremenljivo oblačno, občasno bodo še nastajale krajevne plohe in nevihte. Več sonca bo na vzhodu države. Pihal bo okrepljen jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 20 do 27 stopinj.
15°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
15°C | 26°C
nedelja, 02.07.2017
14°C | 26°C
ponedeljek, 03.07.2017
13°C | 26°C
Opozorila
Četrtek, 29.6.2017 ob 15h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
26°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Uvedba cenejših linij javnega prevoza v ......


OBČINSKE

| |
27.02.2013      10:03
A A

Uvedba cenejših linij javnega prevoza v občini


Občina Dobrova – Polhov Gradec se je skupaj z LPP d.o.o. in MOL odločila za integracijo obstoječih linij 51 (Ljubljana – Polhov Gradec), 52 (Polhov Gradec – Črni vrh) in 53 (Polhov Gradec – Suhi Dol), 55 (Ljubljana – Vrzdenec) in 56 (Ljubljana – Šentjošt) v mrežo integriranih linij LPP.


Zeleno območje je "območje 1", rumeno pa "območje 2"
Zeleno območje je "območje 1", rumeno pa "območje 2"
Deli:

Integracija zagotavlja linijam povečano število odhodov avtobusov, enotno plačilno sredstvo Urbana, ki omogoča prestopanje tudi na mestne linije LPP v roku 90 min brez doplačila, nižje cene prevoza in vključitev v območni sistem LPP. Linije 51, 55 in 56 bodo v Ljubljani potekale po Tržaški, Aškerčevi in Slovenski do AP Ljubljana.

 

Cene prevoza na področju občine Dobrova – Polhov Gradec

Na vseh linijah, ki potekajo na področju občine Dobrova – Polhov Gradec bo veljal območni sistem in občutno nižje cene kot do sedaj (glej tabelo in shemo območij). Po novem bodo potniki na linijah, ki obratujejo od postajališča Žirovnik (linija 51) in postajališča Dobrova Vodomet (liniji 55 in 56) v smeri Ljubljana in obratno potovali v enem območju. Cena prevoza znaša pri plačilu z vrednostno vozovnico Urbana 1,20 EUR in s splošno terminsko (mesečno) vozovnico 37,00 EUR. Prav tako so na tem območju veljavne vse druge vozovnice Mestnega potniškega prometa. V primeru, da potnik plača prevoz z gotovino, se cena prevoza določi po medkrajevni tarifni lestvici in ne vključuje prestopanja v roku 90 minut. LPP zato predlaga, da tudi gotovinski potniki preidejo na plačevanje z vrednostno vozovnico Urbana.

Območje Polhovega Gradca od postajališča Hrastenice do Črnega Vrha (linija 52) oziroma Suhega Dola (linija 53) je vključeno v drugo območje. Pri prevozu znotraj tega območja velja cena za prvo območje, v primeru prehajanja oziroma prestopanja meje območij pa velja cenik za drugo območje; cena za enkratno vožnjo v roku 90 min znaša 1,60 EUR, cena splošne terminske mesečne vozovnice je 49 EUR.

Enaka cena za dve območji velja za potnike, ki se bodo peljali z linijo 56 iz Šentjošta proti Ljubljani in obratno. Cena velja le tedaj, ko se potnik pelje skozi občino Horjul in ob tem ne prestopa. V primeru, da potnik izstopi na območju občine Horjul in nato ponovno vstopi na drug avtobus, veljajo zanj pravila plačila po medkrajevni tarifni lestvici, kot je opisano v naslednjem odstavku.

Cene prevoza na področju občine Horjul

Trasi linij 55 (Ljubljana – Vrzdenec) in 56 (Ljubljana – Šentjošt) delno potekata po občini Horjul, ki ni pristopila k sistemu integracije. Potniki na linijah 55 in 56, ki bodo vstopali in / ali izstopali v krajih Vrzdenec, Žažar, Ljubgojna, Horjul, Zaklanec pri Horjulu in Podolnica, torej krajih, ki se nahajajo na področju občine Horjul, bodo plačilo prevoza še naprej opravljali po obstoječem medkrajevnem ceniku, ki je oblikovan po tarifni lestvici.

Na linijah 55 in 56, ki sta le deloma subvencionirani, je glavno plačilno sredstvo medkrajevna e-kartica. Na vseh naštetih linijah je sicer omogočeno razen plačila s terminsko in vrednostno Urbano tudi gotovinsko plačilo po medkrajevni tarifni lestvici.

Nakup Urbane bodo potniki opravili predvidoma v Mercatorju v Polhovem Gradcu in na Dobrovi, na 39 urbanomatih in 226 ostalih prodajnih mestih, prizadevamo pa si tudi za potrditev dodatnih lokacij na Avtobusni postaji, Polhov Gradec in v Brunarici Grič v Šentjoštu.

LPP si obeta pozitiven odziv potencialnih potnikov in upa, da bo marsikdo, ki še vedno uporablja osebno vozilo za vsakodnevno potovanje v prestolnico, prepoznal v integriranih linijah in terminski (mesečni) Urbani novo priložnost za cenovno ugodno dnevno potovanje v Ljubljano.

 

Subvencionirane šolske mesečne vozovnice: kompenzacijo lahko izkoristite pri nakupu vozovnice za mesec marec

Dijaki in študentje, ki so v januarju opravili nakup subvencionirane medkrajevne šolske mesečne vozovnice ali kombinirane vozovnice (subvencionirane medkrajevne šolske mesečne vozovnice oziroma subvencionirane mesečne vozovnico za deset voženj + mestne), so upravičeni do kompenzacije na račun višjih cen, ki so veljale v januarju. Kompenzacijo bodo dijaki in študentje pridobili v obliki znižane cene vozovnice, katero bodo lahko uveljavljali ob nakupu istovrstne vozovnice za mesec marec. Upravičenci, ki možnosti kompenzacije ne bodo izkoristili v marcu, le te kasneje ne bodo mogli več zahtevati.

Kompenzacijo lahko upravičenci izvedejo le pri izdajatelju januarske subvencionirane mesečne vozovnice; tako velja za LPP, da je kompenzacijo za mestni in medkrajevni prevoz možno uveljavljati v Potniškem centru LPP na Slovenski cesti 56 (Bavarski dvor) in na Avtobusni postaji.

Novi vozni redi bodo objavljeni na avtobusnih postajališčih, spletni strani občine, prevoznika LPP d.o.o., kot tudi v Koledarju prireditev 2013, ki ga bodo v naslednjih dneh prejela vsa gospodinjstva v občini. Občani imajo čas do 15.3.2013 podati morebitne pripombe na integrirane linije.

 

Občina Dobrova – Polhov Gradec
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 450
Izšla: 26.06.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.