Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 22.11.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo pretežno oblačno, proti jutru pa se bo na severu in vzhodu delno razjasnilo. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, v zatišnih legah severne Slovenije od -3 do 0.
5°C | 12°C
četrtek, 23.11.2017
2°C | 12°C
petek, 24.11.2017
2°C | 13°C
sobota, 25.11.2017
6°C | 13°C
nedelja, 26.11.2017
5°C | 5°C
Opozorila
Torek, 21.11.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
12°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Urejeno parkirišče pri cerkvi na Dobrovi


OBČINSKE

| |
19.09.2017      10:26
A A

Urejeno parkirišče pri cerkvi na Dobrovi


Občina Dobrova - Polhov Gradec je septembra zaključila z ureditvijo dostopne ceste in parkirišča pri cerkvi na Dobrovi, s čimer želi izboljšati tudi problematiko odlaganja odpadkov na tem območju.


Deli:

Občina se je kot upravljavka gospodarskih javnih služb, urejanja in vzdrževanja občinskih cest in poti ter pokopališč v poletnih mesecih lotila urejanja dostopne poti in parkirišča pri cerkvi na Dobrovi. Zemljišča tam so v lasti Župnije Dobrova, zato je občina sprva pridobila služnostne pravice, nato pa začela z deli. Izvajalska dela so potekala v počitniških mesecih, ko to območje ni preveč obremenjeno, zaključna dela z asfaltiranjem so opravili na začetku septembra in narisali talne oznake sredi istega meseca. Občina želi hkrati z ureditvijo ceste in predvsem parkirišča izboljšati tudi precej perečo problematiko odlaganja odpadkov v okolici mrliške vežice in pokopališča na Dobrovi. V preteklosti se je na tem območju odlagalo različne vrste odpadkov na neprimeren način. Občina je ves ta čas iskala trajno rešitev zapletene situacije. Sedaj veljavni režim odlaganja odpadkov na pokopališču Dobrova, kjer so odlaganju iztrošenih sveč namenjeni črni zabojniki z rdečim pokrovom, ostalim odpadkom s pokopališča pa črni zabojniki s črnim pokrovom, vsi za mrliško vežico, se je izkazal kot dobro delujoč. Obenem so odstranili sporen velik zabojnik za biološke odpadke, ob na novo asfaltiranem parkirišču pa bodo preuredili tudi obstoječi ekološki otok, ki je namenjen ločenemu zbiranju odpadkov. Podoba tega območja Dobrove je sedaj dostojna in upamo, da bo tako tudi ostalo.

Nadja Prosen Verbič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 453
Izšla: 30.10.2017

Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.