Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 22.02.2018

oblačno
Danes bo oblačno. Občasno bo snežilo, le ob morju in na Goriškem bo povečini suho. Popoldne bodo padavine oslabele in ponekod prehodno ponehale. Pihal bo okrepljen severovzhodni veter, na Primorskem močna burja. Veter bo popoldne nekoliko oslabel. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 1, na Goriškem in ob morju okoli 6 °C.
0°C | 0°C
petek, 23.02.2018
-2°C | 1°C
sobota, 24.02.2018
0°C | 1°C
nedelja, 25.02.2018
-5°C | -5°C
ponedeljek, 26.02.2018
-9°C | -6°C
Opozorila
Četrtek, 22.2.2018 ob 6h
Najmočnejši sunki burje na Primorskem bodo ponekod presegali hitrost 120 km na uro.
0°C
0°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Urejeno parkirišče pri cerkvi na Dobrovi


OBČINSKE

| |
19.09.2017      10:26
A A

Urejeno parkirišče pri cerkvi na Dobrovi


Občina Dobrova - Polhov Gradec je septembra zaključila z ureditvijo dostopne ceste in parkirišča pri cerkvi na Dobrovi, s čimer želi izboljšati tudi problematiko odlaganja odpadkov na tem območju.


Deli:

Občina se je kot upravljavka gospodarskih javnih služb, urejanja in vzdrževanja občinskih cest in poti ter pokopališč v poletnih mesecih lotila urejanja dostopne poti in parkirišča pri cerkvi na Dobrovi. Zemljišča tam so v lasti Župnije Dobrova, zato je občina sprva pridobila služnostne pravice, nato pa začela z deli. Izvajalska dela so potekala v počitniških mesecih, ko to območje ni preveč obremenjeno, zaključna dela z asfaltiranjem so opravili na začetku septembra in narisali talne oznake sredi istega meseca. Občina želi hkrati z ureditvijo ceste in predvsem parkirišča izboljšati tudi precej perečo problematiko odlaganja odpadkov v okolici mrliške vežice in pokopališča na Dobrovi. V preteklosti se je na tem območju odlagalo različne vrste odpadkov na neprimeren način. Občina je ves ta čas iskala trajno rešitev zapletene situacije. Sedaj veljavni režim odlaganja odpadkov na pokopališču Dobrova, kjer so odlaganju iztrošenih sveč namenjeni črni zabojniki z rdečim pokrovom, ostalim odpadkom s pokopališča pa črni zabojniki s črnim pokrovom, vsi za mrliško vežico, se je izkazal kot dobro delujoč. Obenem so odstranili sporen velik zabojnik za biološke odpadke, ob na novo asfaltiranem parkirišču pa bodo preuredili tudi obstoječi ekološki otok, ki je namenjen ločenemu zbiranju odpadkov. Podoba tega območja Dobrove je sedaj dostojna in upamo, da bo tako tudi ostalo.

Nadja Prosen Verbič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!