Logo MojaObčina.si

Dobrova-Polhov Gradec

JUTRI
3°C
-2°C
SRE.
0°C
-2°C
5951

Pridobljeno uporabno dovoljenje za poslovilno vežico v Črnem Vrhu

Poslovilna vežica v Črnem Vrhu v občini Dobrova - Polhov Gradec je od Upravne enote Ljubljana, izpostava Vič - Rudnik, 1. oktobra dobila uporabno dovoljenje.

Konec lanskega leta smo nazadnje poročali o opravljenih zaključnih delih na poslovilni vežici v Črnem Vrhu. Tedaj so bila pri kraju zaključna dela na objektu in v njegovi okolici, čakalo se je le še tehnični pregled in uporabno dovoljenje. In na slednjega so vaščani Črnega Vrha čakali vse do letošnje jeseni, ko je napočil čas za uradni prevzem in predajo objekta v uporabo. Namen gradnje poslovilnega objekta je bil izdelati moderen objekt, ki bo vseboval tradicionalne vaške arhitekturne elemente, obenem pa združeval vse potrebne prostore, ki jih taka stavba potrebuje, in sicer vežico, čajno kuhinjo in sanitarije z vetrolovom in shrambo. Našteti notranji prostori merijo dobrih 65 m², okoli 20 m² pa je namenjenih odprtim površinam z nadstreškom na južni strani stavbe. Vse to je, skladno s projektno dokumentacijo avtorja Andreja Briškega in projektanta Igorja Jurkovnika, lično naredil izvajalec del, podjetje MAGG. Zgradbi poseben pridih tradicije, trdnosti in trajnosti podarjajo kovani izdelki, ki jih lahko opazimo že ob vhodu v objekt, ki ga krasi kovana ograja, križ na strehi objekta pa priča o veličini in pomenu le-tega. Stebri, ki nosijo nadstrešek pred vhodom v spominski objekt s svojo postavijo in obliko poudarjajo namen celotne zasnove, ki je oblikovati primeren prostor za žalovanje in dostojanstveno slovo od pokojnika. Poseben čar objektu dajeta tudi minimalistično in zelo nevpadljivo urejena okolica ter dostop. Z izgradnjo in uradnim odprtjem po nedeljski sveti maši v Črnem Vrhu 24. novembra je bil dosežen nov cilj, začrtan v razvojnem programu občine, saj gre za izgradnjo še zadnjega poslovilnega objekta v občini. Tako bodo tudi uradno vse štiri krajevne skupnosti v občini Dobrova - Polhov Gradec imele objekte, v katerih se bodo občani lahko dostojno in mirno poslovili od svojih najbližjih.


Nadja Prosen Verbič

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi