Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

pretežno jasno
Danes bo pretežno jasno, v vzhodni Sloveniji občasno zmerno oblačno. Pihal bo okrepljen severni do severovzhodni veter, ki bo ponehal zvečer in v noči na sredo. Najvišje dnevne temperature bodo od 13 do 17, na Primorskem do okoli 19 stopinj C.
4°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 14°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 19°C
petek, 27.10.2017
6°C | 19°C
sobota, 28.10.2017
8°C | 15°C
Opozorila
Torek, 24.10.2017 ob 9h
Severni veter bo zjutraj in deloma dopoldne ponekod pod Karavankami in Kamniškimi Alpami ter v višjih legah v sunkih presegal hitrost 70 km/h.
4°C
17°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Predstavitev vojaškega poklica vojaškim ......


POSLOVNE, OBČINSKE

| |
15.05.2015      2:01
A A

Predstavitev vojaškega poklica vojaškim obveznikom


V sredo, 22. aprila, so občinsko sejno sobo napolnili novopečeni vojaški obvezniki iz občine Dobrova – Polhov Gradec, kjer so jim predstavniki Ministrstva za obrambo predstavili njihove dolžnosti in pravice.


Deli:

Uprava za obrambo na območju celotne Slovenije že vrsto let izvaja seznanitev z dolžnostmi in pravicami vojaške obveznike, ki v tistem letu dopolnijo 18 let, tako namreč določa Zakon o vojaški dolžnosti, sprejet leta 2002, ki prav tako vodi vojaško evidenco. Za letošnjo generacijo fantov, letnik 1997, iz občine Dobrova – Polhov Gradec, ki se se je zbrala v občinski sejni sobi, je bila ta skoraj premajhna. Seznanitev bodočih vojaških obveznikov sta pripravila predstavnika Uprave za obrambo, in sicer svetovalka za vojaške zadeve, mag. Tina Misajlovski ter stotnik Andrej Čeh. Zbrane sta seznanila z možnostmi, ki jim jih ponuja slovenska vojska. Dotaknila sta se tako možnosti prostovoljnega služenja vojaškega roka, sodelovanja v pogodbeni rezervi, vojaških taborov, štipendiranja in ne nazadnje tudi zaposlitev v Slovenski vojski. V letošnjem letu ta namreč načrtujejo preko tristo novih zaposlitev, zato je bilo kar precej časa namenjeno predstavitvi vojaka, zaposlenega v različnih enotah. Preko filmske predstavitve in pogovora so zainteresirani spoznali prednosti, slabosti ter odgovornosti, ki jih ponuja vojaška uniforma. Spoznali so dve glavni nalogi Slovenske vojske – obrambno in mirodajno, postopek in pogoje za pridružitev ipd. Kar nekaj zastavljenih vprašanj, ki so se nanašali predvsem na možnost zaposlovanja, tudi v športni enoti, vojaških misijah, pa je dober obet za iskanje interesov tako iz ene kot iz druge strani. Prisotne je v prostorih občine pozdravil tudi župan Franc Setnikar, ki je med drugim izpostavil dobro sodelovanje med Slovensko vojsko in Občino Dobrova – Polhov Gradec, ki je bila ob lanskoletnih naravnih nesrečah kar nekajkrat deležna vojaške pomoči. Kljub zanimivi predstavitvi, pa je najbolj navdušilo razstavljeno orožje in vojaška oprema, ki so si jo bodoči vojaški obvezniki lahko ogledali in jo celo vzeli v roke. 

 

Nadja Prosen Verbič

Foto: npv
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.