Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 26.06.2017

pretežno jasno
Zvečer bodo še krajevne nevihte, ponoči se bo vreme povsod umirilo in do jutra se bo zjasnilo. Po nekaterih nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 17, ob morju 19 stopinj C.
17°C | 31°C
torek, 27.06.2017
17°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 30°C
četrtek, 29.06.2017
18°C | 25°C
petek, 30.06.2017
15°C | 24°C
Opozorila
Nedelja, 25.6.2017 ob 18h
Zvečer bodo predvsem v jugovzhodni Sloveniji še možne krajevno močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra.
17°C
31°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Občina Dobrova - Polhov Gradec vnovič prejela ......


OBČINSKE

| |
07.11.2013      8:43
A A

Občina Dobrova - Polhov Gradec vnovič prejela certifikat kakovosti


Osem "občin dobrega življenja" je prejelo znak kakovosti že drugič zapovrstjo.


Prejemniki certifikata
Prejemniki certifikata
Deli:

Certifikat ISSO Zlati kamen lahko pridobijo občine, ki ponujajo prebivalcem kakovostno raven življenja, torej jih odlikuje solidna in uravnotežena stopnja doseženega razvoja. Izhodišče za podelitev je nadpovprečna vrednost indeksa ISSO, torej konkretni, merljivi in preverjeni podatki. 

Certifikat letos podeljujemo drugič. Osem občin je znak kakovosti doseženega razvoja pridobilo že drugič zapovrstjo. Uvrstitev med najuspešnejše dvakrat zapored je dosežek, ki ga je smiselno podčrtati, zato so ti kraji prejeli tako imenovani AA certifikat. Po podobi se od običajnega razlikuje tako, da sta na znaku osvetljena dva kamna (in ne le eden). Certifikat so drugič prejele občine Ajdovščina, Brezovica, Dobrova - Polhov Gradec, Idrija, Loška dolina, Nazarje, Škofljica in Škofja Loka. Podatek o certifikatu je po novem objavljen tudi v bazi ISSO, kjer smo med osnovne podatke o občini uvrstili tudi glavne dosežke. 

Za pridobitev letošnjega certifikata so se morale občine uvrstiti v tako imenovani prvi kvartil: torej med 25 odstotkov občin z najugodnejšimi vrednostmi indeksa ISSO. Gre za sestavljeni indeks, ki meri doseženo stopnjo razvitosti občine. Sestavlja ga 43 kazalnikov, izvedenih iz statističnih, finančnih in gospodarskih podatkov o občini. Indeks zajema demografska gibanja, učinkovitost delovanja občine, dinamiko gospodarskega razvoja, stanje na trgu dela in na področju izobrazbe, življenjski standard, stopnjo socialne kohezije in stopnjo okoljske ozaveščenosti v občini.

Indeks se bistveno razlikuje od nagrade zlati kamen. Temelji na merljivih podatkih, ki kažejo doseženo stanje. Nagrada zlati kamen je namenjena razvojno prodornim občinam, torej tistim, ki imajo najboljše razvojne prakse,  usmerjene v prihodnost. Kriteriji za podelitev nagrade so le deloma kvantitativni; odločilna je ocena skupine strokovnjakov z različnih področij.

 

Zlati kamen
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 450
Izšla: 26.06.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.