Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 17.08.2017

delno oblačno
Danes bo večinoma sončno. Najvišje dnevne temperature bodo od 27 do 33 stopinj C.
17°C | 31°C
petek, 18.08.2017
18°C | 35°C
sobota, 19.08.2017
16°C | 33°C
nedelja, 20.08.2017
14°C | 26°C
ponedeljek, 21.08.2017
11°C | 27°C
Opozorila
Četrtek, 17.8.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
31°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Gradnja kanalizacije v naselju Brezje se ......


OBČINSKE

| |
03.07.2013      9:13
A A

Gradnja kanalizacije v naselju Brezje se bliža koncu


V naselju Brezje pri Dobrovi se je lani začela gradnja primarne sanitarne kanalizacije s hišnimi priključki, dveh črpališč za odpadno vodo in biološko čistilno napravo. Po dolgi zimi je izvajalcem del investicijo uspelo izvesti do točke, ko so se najtežja gradbena dela umaknila z lokalne ceste, ki je vsako leto bolj obremenjena s prometom težkih kamionov in avtomobilov ter velikim številom kolesarjev.


Deli:

Do konca septembra se bo zgradila tudi čistilna naprava, v teku pa je priprava projektne dokumentacije še za štiri stranske krake, z izvedbo katerih bi poskušali čim več objektov priključiti na javno kanalizacijsko omrežje, s ciljem, da se izboljšata kakovost življenja in blaginja vseh prebivalcev, da se na splošno izboljša okolje in kakovost življenja v njem, da se obvarujejo naravni viri ter da se zagotovi ustrezno zbiranje, odvajanje in čiščenje komunalnih odpadnih voda. Vrednost celotne investicije je približno 2 milijona evrov (http://www.vo-ka.si/izgradnja-kanalizacije-cistilne-naprave-v-naselju-brezje).

Lani se je vzporedno izdelal projekt, ki vključuje predlog izvedbe vseh potrebnih del za odvodnjavanje ceste ter pripadajoči pločnik, po vsej dolžini skozi strnjeni del naselja Brezje. Zaradi naknadne zagotovitve dodatnih sredstev v občinskem proračunu bo občina predvidoma julija, po uspešno izvedenem javnem razpisu, začela izgradnjo pločnika od konca obstoječega pločnika do križišča z javno potjo Brezje–športno igrišče ter tako zagotovila varen dostop za občane, ki so do svojih domov do zdaj dostopali le po robni in neosvetljeni makadamski bankini. Pločnik bo urejen z novo cestno razsvetljavo, talnimi oznakami in prometno signalizacijo, primerno se bosta uredili tudi leva in desna avtobusna postaja Pr' Andrejčk'. Avtobusna postaja v smeri Dobrova - Brezje je v projektu pločnika predvidena na novi, ustreznejši lokaciji.

Projekt izgradnje pločnika in avtobusnih postaj bo v kratkem razgrnjen tudi v gasilskem domu Brezje; vaščani bodo o datumu predstavitve obveščeni po pošti, z vabilom.  

Z izgradnjo pločnika, ureditvijo talnih oznak lokalne ceste ter nanosom finega sloja asfalta na celotnem cestišču se bo zaključila celotna cestna infrastruktura v Brezju. Istočasno pa se bo zagotovila varna pešpot za pešce ob prometno zelo obremenjeni lokalni cesti.

Prebivalce in udeležence v prometu prosimo za razumevanje.

Občina Dobrova - Polhov Gradec
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 450
Izšla: 26.06.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Avgust 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
17.08.2017
Danes ni dogodkov.
19.08.2017 | Družabni dogodki
Veselica v Zalogu

Bodite prvi pri oddaji mnenja.