Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.10.2017

pretežno oblačno
Zvečer bo oblačno s padavinami, tudi posameznimi nevihtami, ki bodo ponoči od zahoda slabele in do jutra že večinoma ponehale. Ponekod bo pihal severni veter, na Primorskem sprva močna burja, ki bo postopno slabela in do jutra ponehala. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 8, ob morju okoli 11 stopinj C.
7°C | 14°C
torek, 24.10.2017
4°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 14°C
četrtek, 26.10.2017
4°C | 19°C
Opozorila
Nedelja, 22.10.2017 ob 17h
Zvečer bo na Primorskem pihala zmerna do močna burja. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h. Že v drugi polovici noči na ponedeljek bo hitro slabela.
7°C
14°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Snaga z aprilom znižuje ceno ravnanja z ......


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
18.03.2014      8:27
A A

Snaga z aprilom znižuje ceno ravnanja z odpadki


Ljubljana, 17. marec 2014 – Ljubljansko javno podjetje Snaga je danes sporočilo, da s prvim aprilom 2014 znižuje ceno ravnanja z odpadki. Nižji strošek je posledica spremenjenih cen komunalnih storitev, ki jih je Snaga izračunala na podlagi podatkov za leto 2013 in poslovnega načrta za leto 2014. Vsakoletni izračun cen podjetju nalaga Uredba o metodologiji za oblikovanje cen obveznih občinskih gospodarskih javnih služb varstva okolja (na kratko Uredba o cenah). Od 1. aprila bo povprečni strošek ravnanja z odpadki na gospodinjstvo za 10 odstotkov oziroma za evro in pol nižji: povprečna cena na gospodinjstvo v letu 2013 je bila 9,85 evra, načrtovana cena za leto 2014 pa je 8,16 evra.


Deli:

Uredba o cenah določa, da mora javno podjetje vsako leto preverjati kalkulacije cen komunalnih storitev. Snaga je na podlagi nerevidiranih podatkov za leto 2013 in potrjenega poslovnega načrta za leto 2014 izračunala spremembe cen komunalnih storitev in ugotovila, da bo skupna cena ravnanja z odpadki v povprečju nižja za deset odstotkov.

V okviru tega:

– spremembi cene zbiranja komunalnih odpadkov in zbiranja bioloških odpadkov nista potrebni, saj se predračunski ceni (glede na potrjeni ceni) ne razlikujeta za več kot deset odstotkov,

– se nova cena odlaganja komunalnih odpadkov zaradi znižanja stroškov na račun finančnih jamstev precej zniža,

– se nova cena obdelave komunalnih odpadkov (predvsem zaradi izpada prihodkov iz prodaje sekundarnih surovin) nekoliko zviša.

Gospodinjstva na območju Snage bodo za ravnanje z odpadki tako še naprej plačevala bistveno manj kot povprečno gospodinjstvo v Sloveniji: povprečni letni strošek na gospodinjstvo v Sloveniji znaša 150 evrov, na območju Snage pa je povprečni strošek na gospodinjstvo 115 evrov na leto. Povprečna cena, ki jo npr. plača gospodinjstvo v Italiji, pa je 240 evrov na leto.

Snaga se v evropski vrh uvršča tudi po deležu ločeno zbranih odpadkov: novembra 2013 je na območju Ljubljane in devetih primestnih občin presegla 55 odstotkov ločeno zbranih odpadkov. Naslednji cilj je doseči 65-odstotni delež ločenih frakcij.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.