Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 24.06.2017

delno oblačno
Popoldne bo sončno z nekaj spremenljive oblačnosti. Nastale bodo krajevne nevihte. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 29 do 34 stopinj C.
21°C | 33°C
nedelja, 25.06.2017
20°C | 29°C
ponedeljek, 26.06.2017
18°C | 30°C
torek, 27.06.2017
18°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 32°C
Opozorila
Sobota, 24.6.2017 ob 13h
V večjem delu Slovenije bo danes toplotna obremenitev še visoka.
21°C
33°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Briški otroci med zimskimi počitnicami


OSNOVNA ŠOLA, LOKALNE SKUPNOSTI

| |
12.03.2013      14:36
A A

Briški otroci med zimskimi počitnicamiDeli:

Briše pri Polhovem Gradcu – Konec februarja je bil za osnovnošolce in srednješolce ljubljanskih šol, med katere spadajo tudi polhograjski otroci, prav gotovo eno najlepših obdobij v letu. Razlog za dobro voljo otrok so bile seveda počitnice, ki se jih vsakokrat neizmerno veselijo. Zimske počitnice je letos spremljalo zares lepo vreme in prava zimska idila, saj je teden dni prej sneg pobelil okoliške hribe in doline ter otrokom tako popestril in polepšal počitniške dni. Debela snežna odeja je otrokom omogočila številne aktivnosti na snegu. Nekateri so s svojimi starši odšli na urejena smučišča ali jo mahnili kam drugam, drugi pa so si s prijatelji oblikovali počitnice po svoji volji.

Briški otroci so poteptali hrib nad vasjo; kar sedemnajst se jih je zbralo tistikrat. Za pomoč so prosili svoje očke in mamice, ki so jim z veseljem pomagali. Ti so v eni izmed drvarnic našli vlečnico, ki je nekajkrat že služila svojemu namenu, jo usposobili, nalili goriva, jo postavili, napeli vrvi in zagnali. Poleg vlečnice so napeljali manjše reflektorje, ki so omogočili smučanje tudi ob mraku oziroma zvečer, saj je februarski dan kljub rahlemu daljšanju še vedno dokaj kratek, posebno če gre za počitniški čas. Otroci so povabili še svoje prijatelje in tako je bilo vse nared za počitniško druženje na domačem smučišču. Prijetna družba, učenje in urjenje smučarskih zavojev ter popolnoma samostojno postavljanje na smuči in prvi samostojni spusti po smučišču bodo zaznamovali njihove počitniške dni. Od tu naprej pa bodo nadaljevali naslednjo zimo. Vsi upamo, da bo ta enako radodarna s snegom kot letos.

 

 

Nadja Prosen Verbič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 449
Izšla: 29.05.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.