Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.10.2017

pretežno oblačno
Zvečer bo oblačno s padavinami, tudi posameznimi nevihtami, ki bodo ponoči od zahoda slabele in do jutra že večinoma ponehale. Ponekod bo pihal severni veter, na Primorskem sprva močna burja, ki bo postopno slabela in do jutra ponehala. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 8, ob morju okoli 11 stopinj C.
7°C | 14°C
torek, 24.10.2017
4°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 15°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 20°C
petek, 27.10.2017
6°C | 19°C
Opozorila
Nedelja, 22.10.2017 ob 17h
Zvečer bo na Primorskem pihala zmerna do močna burja. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h. Že v drugi polovici noči na ponedeljek bo hitro slabela.
7°C
14°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Romeo&Julija proti državnemu tekmovanju


KULTURA, SOSED SOSEDU

| |
20.05.2016      22:54
A A

Romeo&Julija proti državnemu tekmovanju


V okviru Javnega sklada republike Slovenije za kulturne dejavnost tudi letos potekajo srečanja otroških gledaliških skupin. Letos se mu je s predstavo Romeo&Julija prvič pridružil Gledališki duo iz Polhovega Gradca, ki se je odlično odrezal in bo junija nastopil na državnem srečanju.


Deli:

Otroška gledališka predstava Romeo&Julija je tista, s katero je Gledališki duo iz Polhovega Gradca prepričal komisijo na območnem in regijskem srečanju ter bo junija nastopil na državnem tekmovanju otroških gledališč v Medvodah. Avtorica zgodbe je Mojca Klančar Dolinar, sicer zdravnica družinske medicine, ki pa za svojo dušo včasih sešije kakšen kostum ali napiše igro. Kot pravi sama, ta pogosto pristane v kakšnem skritem predalu in na plan prikuka šele, ko jo odkrije njena zvedava hči Neli. Tudi ta igra je imela podobno zgodbo. Neli neizmerno uživa v igranju, prebiranju knjig in učenju ter prepevanju pesmi. Z igro Romeo&Julija je skupaj s sošolko Ano Zibelnik nastopila na šolskem tekmovanju OPB ima talent, kjer je predstava zmagala. Da bi se kratka igrica še kje pokazala, so jo prijavili na območno srečanje otroških gledaliških skupin. Tam sta nastopili Neli Dolinar v vlogi Julije in njena prijateljica Iza Okrajšek iz Ljubljane. Obema je skupna ljubezen do nastopanja in igre, zato vaje niso bile težava. Glasbeno spremljavo je na klavirju zaigrala Ana Jankovec. Rezultat mladih talentiranih igralk pa je tu. Za začetek zlato priznanje, ki bo podeljeno na državnem tekmovanju junija. Kaj bo prineslo, se ne da predvideti, saj je konkurenca izjemna. Prav gotovo pa bo to bogata izkušnja in priložnost za uživanje ob ogledu drugih dobrih otroških nastopov ter zbiranje idej za snovanje novih avtorskih stvaritev, ki bodo, morda spet po nekakšnem naključju, nekoč le zagledale luč sveta.

Nadja Prosen Verbič

Foto: Eva Križaj

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.