Logo MojaObčina.si

Dobrova-Polhov Gradec

DANES
25°C
12°C
JUTRI
26°C
12°C
Deli
255

Prevare na Dobrovi

Oder kulturnega doma na Dobrovi so 15. decembra 2018 zavzeli člani Teatra Janez Jelen iz Notranjih Goric. V sklopu gledališkega abonmaja, ki ga pripravlja KUD Dolomiti Dobrova, so publiko nasmejali s komedijo Prevare, avtorice Jere Ivanc.

Po motivih ene od zgodnejših renesančnih komedij Prevarani je nastala majhna, a glasbeno in kostumsko razkošna komedija. Devet radoživih komedijantov se pred občinstvom virtuozno preoblači in hipoma značajsko preoblikuje kar v devetnajst komedijskih vlog. Zaplet zgodbe je precej preprost: izgubljeni dvojček Gianluigi Buffon Trapattoni se znajde v kraju Modena ravno v trenutku, ko njegova dvojčica Monica Bellucci Trapattoni, preoblečena v fanta in s tem na las podobna njemu, pobegne iz samostana, kamor jo je poslal oče, ki jo želi omožiti z bogatim vdovcem. Monica se kot paž zaposli pri meščanu in se vanj zaljubi, a on ljubi Ancelottijevo hčer, ta pa se ogreje za njegovega paža, torej Monico. Iz tega sledi kup komičnih zapletov, za katere poleg zamenjav dvojčkov poskrbi tudi pisana paleta ostalih likov, od nabrite služinčadi do predstavnikov obrtništva, zaljubljenih študentov in celo predstavnice najstarejše obrti. Vse te like povezuje ozračje renesančne prebujenosti telesa in energično-komičnega prikaza občutno različnih karakterjev zgodbe.

Nadja Prosen Verbič

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi